چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اعمال مشوق‌ برای خرید کالای ایرانی/علت اصلی تعطیلی برخی بنگاه‌ها

ربيعي به مهر اعلام کرد؛

اعمال مشوق‌ براي خريد کالاي ايراني/علت اصلي تعطيلي برخي بنگاه‌ها

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي، با اشاره به ضرورت‌ ترغيب مصرف کنندگان به خريد محصول ايراني از اعمال مشوق براي خريد کالاي ايراني خبرداد.

علي ربيعي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: مطالعات نشان مي‌دهد عوامل مختلفي از  جمله مديريت، مسائل مالي، سرمايه در گردش و عدم به روز رساني تجهيزات منطبق با فناوري مي تواند منجر به تعطيلي کارخانجات توليدي شود اما بخش اعظمي از کارخانجات به دليل نداشتن بازار مصرف و مشکل در فروش محصول خود با تعطيلي مواجه مي شوند.

وي ادامه داد: به دليل اينکه نبود بازار مصرف،  سياست افزايش قدرت خريد از يک طرف و ايجاد چرخه‌اي براي فروش کالاي ايراني از سوي ديگر در دستور کار قرار دارد.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي همچنين با تاکيد بر اينکه بايد سياست‌هاي ترغيب براي خريد کالاي ايراني اتخاذ شود گفت: در همين راستا اعمال مشوق‌هايي براي خريد محصولات ايراني مد نظر است که با همين رويکرد بايد طرح کارت اعتباري را به عنوان يک ابزار تشويقي به صورت جدي‌تر پيگيري کنيم.

اين عضو کابينه دولت دوازدهم ادامه داد: از طرف ديگر همگام با اين سياست‌ها بايد با توسعه فناوري و تجهيز واحدها به تجهيزات روز، ضمن افزايش بهره وري توليد، کيفيت توليد محصولات را افزايش دهيم و اين بايد به عنوان يک سياست در دستور کار واحدها و بنگاه‌هاي توليدي و صنعتي قرار گيرد.

ربيعي در بخش ديگري از اين گفتگو با تاکيد بر ضرورت ارتقاي استانداردکالاهاي داخلي گفت: بايد برنامه «استانداردسازي» براي کالاهاي ايراني تدوين شود و  اقدامات ويژه اي براي برندسازي در دستور کار قرار گيرد.

 
 
تعداد بازديد:136 آخرين تغييرات:97/02/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر