پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/قرآن

برگزیدگان آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم تجلیل شدند

همزمان با برگزاري مسابقات بين المللي قرآن کريم؛

برگزيدگان آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم تجليل شدند

 

همزمان با برگزاري سي‌وپنجمين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم، از برگزيدگان آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم تقدير شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر،  همزمان با برگزاري مسابقات بين المللي قرآن کريم، مراسم تجليل و تقدير برگزيدگان آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم، با حضور عبدالهادي فقهي زاده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين علي محمدي رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه، حجت الاسلام والمسلمين سيد مصطفي حسيني مدير امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه، حميد رضا طيبي رئيس جهاد دانشگاهي و ديگر مسئولان قرآني و فرهنگي در مصلاي بزرگ تهران برگزار شد.

فقهي زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در ابتداي اين مراسم ضمن تجليل از برگزيدگان آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم، گفت: براي نخستين بار بعد از برگزاري ۱۵ دوره مستقل آزمون مفاهيم در وزارت ارشاد و پس از آن در سازمان اوقاف، امسال هر دو نهاد با هم‌افزايي و همدلي بيشتر اين آزمون را در ۴۰۰ شهر کشور به صورت همزمان در ۱۰ اسفند ماه سال گذشته برگزار کردند.

وي در ادامه با اشاره به تجليل از ۳۰۰۰ نفر از برگزيدگان آزمون قرآن کريم، بيان کرد: آزمون حفظ و مفاهيم قرآن کريم، امسال بين ۲۴۰ هزار نفر در ۲۷ رشته قرآني برگزار شد که از ميان آن‌ها ۳ هزار نفر به قيد قرعه انتخاب شده و جوايزي به آن‌ها اهدا مي‌شود.

 بر همين اساس، در بخش موسسات قراني، موسسه قراني حضرت مهدي(عج) اصفهان، اميرالمومنين(ع) کاشان، جامعه القران الکريم شاهرود و نور طبس شهرستان درميان از استان خراسان جنوبي به عنوان موسسات برگزيده گروه هاي چهارگانه معرفي شدند.

در بخش استان ها، استان هاي اصفهان، قم، خراسان جنوبي و گلستان به عنوان استان هاي برگزيده گروه هاي چهارگانه و استان کرمانشاه با عنوان«شايسته تقدير» معرفي شدند.

در بخش مربيان خانم ها معصومه عزيزي از خراسان رضوي، مرضيه اسدي از فارس، فاطمه فرسنگي از آذربايجان شرقي، حکيمه نصيري از مازندران و فاطمه ايرانمنش از کرمان معرفي شدند.

در بخش قرآن آموزان مسعود اکبري از استان مرکزي، آتنا علينقي از تهران، مسعود داوودي از همدان، اعظم اکبري از قزوين و اعظم اسدي از تهران به عنوان قرآن آموزان برگزيده آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم معرفي شدند.

 
 
تعداد بازديد:384 آخرين تغييرات:97/02/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر