پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

لاوروف:حمله۳جانبه به سوریه مانع پیشرفتهای مذاکرات آستانه وسوچی شد

در گفتگوي تلفني با وزير خارجه فرانسه؛

لاوروف:حمله۳جانبه به سوريه مانع پيشرفتهاي مذاکرات آستانه وسوچي شد

 

وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد که وزير خارجه اين کشور و همتاي فرانسوي وي روز شنبه در يک تماس تلفني پيرامون تحولات اخير در سوريه با يکديگر گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد که «سرگئي لاوروف» وزير خارجه اين کشور و «ژان ايو لودريان» همتاي فرانسوي وي روز شنبه پيرامون تحولات اخير در سوريه بطور تلفني گفتگو کردند.

وزارت خارجه روسيه با صدور بيانيه اي اعلام کرد که در اين گفتگوي تلفني، «لاوروف بر اين نکته تأکيد کرد که حملات غيرقانوني به خاک جمهوري عربي سوريه در روز چهاردهم آوريل و در آستانه ورود بازرسان سازمان منع استفاده از تسليحات شيميايي به سوريه، مانعِ پيشرفتي شدند که با مشقت بسيار طي نشستهاي آستانه و سوچي و در جهت پيشبرد يک توافق سياسي براي حل بحران سوريه حاصل شده بود».

گفتني است که اوايل ماه ميلادي جاري، تروئيکاي جنگ طلب آمريکا، انگليس و فرانسه به بهانه دريافت گزارشهايي اثبات نشده در خصوص حمله شيميايي دولت سوريه عليه شهروندان اين کشور در شهر دوما، تأسيسات دولت سوريه را هدف حملات هوايي خود قرار دادند.

در ادامه اين بيانيه آمده است که «همزمان، روسيه همچنان از گفتگو با تمام شرکاء به نفعِ توافقي قابل قبول براي تمام طرفهاي درگير در سوريه و مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شوراي امنيت سازمان ملل متحد استقبال مي کند».

وزارت امور خارجه روسيه افزود که لاوروف همتاي فرانسوي خود را در جريان نتايج نشست سه جانبه وزراي خارجه کشورهاي ايران، روسيه و ترکيه (کشورهاي ضامن آتش بس در سوريه) قرار داده است.

لازم به ذکر است که لاوروف و لودريان در اين گفتگوي تلفني بر سر تداوم ارتباط دوجانبه بر سر موضوع سوريه توافق کردند.

 
 
تعداد بازديد:316 آخرين تغييرات:97/02/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر