شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

۹۰۰صندوق حمایت ازمشاغل روستایی تشکیل می شود/توصیه به جویندگان کار

در گفتگو با مهر اعلام شد؛

۹۰۰صندوق حمايت ازمشاغل روستايي تشکيل مي شود/توصيه به جويندگان کار

 

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با تاکيد بر تمرکز اشتغالزايي در مناطق روستايي و عشايري در سال جاري گفت: جوانان جوياي کار براي فعاليت در هر کسب و کاري از گام هاي کوچک شروع کنند.

اصغر نورالله زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اينکه تمرکز امسال پرداخت تسهيلات، حمايت از اشتغالزايي در مناطق روستايي و عشايري است، گفت: با يک برنامه هدفمند توسعه کسب و کار در روستاها را دنبال مي کنيم. لذا در روستاها دو اقدام مهم در دستور کار قرار دارد؛ نخست اينکه شناسايي مزيت‌هاي رقابتي روستاها آغاز شده است که در راستا مزيت‌هاي رقابتي برخي از روستاها را شناسايي کرديم.

وي با بيان اينکه مزيت‌ روستاهاي باقي مانده تا پايان سال شناسايي مي شوند تا بتوانيم ساکنان روستاها و مناطق عشايري را متناسب با مزيت رقابتي همان منطقه توانمندسازي کنيم، افزود: بخشي از سياستگذاري اشتغال از محل شناسايي مزيت هاي رقابتي روستاها هدفگذاري شده است.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد گفت: مخاطب اقدام ديگر در حوزه حمايت از کسب و کارها، کارآفرينان و متقاضيانِ داراي ايده و طرح‌هاي کسب و کار هستند که طرح مد نظر خود را بايد در سامانه کارا ثبت کنند و در صورت تاييد طرح توسط دستگاه هاي اجرايي به موسسات عامل براي حمايت هاي مالي و تسهيلات ارزان قيمت معرفي مي شوند.

نورالله زاده با توصيه به جوانان جوياي کار گفت: سوالي که در ذهن بسياري از جوانان وجود دارد اين است که «از کجا بايد شروع کنند»؛ جوانان جوياي کار بدانند براي موفقيت در کسب و کار بايد از کارهاي کوچک به صورت هدفدار فعاليت خود را آغاز کنند و منتظر برداشتن گام هاي بزرگ نباشند.

وي ادامه داد: اگر جواني طرحي براي راه اندازي يا توسعه کسب و کار خود دارد، طبيعتا در ابتداي کار نبايد از خود انتظار انجام حجم وسيعي از فعاليت و در عين حال سوددهي بالا داشته باشد بلکه نقطه موفقيت اين افراد انگيزه و آغاز فعاليت از کارهاي کوچک است.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد اظهار کرد: اگر فردي با جسارت و با انگيزه کسب و کاري را آغاز کرد به تدريج خود را در بازار پيدا خواهد کرد و اين نقطه آغاز موفقيت در بازار کار است.

نورالله زاده در بخش ديگري از اظهاراتش با اشاره به تاسيس صندوق هاي خرد محلي به عنوان ابزاري براي نظام تأمين مالي و توسعه محلي به عنوان يکي از استراتژي هاي صندوق کارآفريني اميد گفت: در مرحله اول ۶۰۰ صندوق خرد محلي در کشور تاسيس شد؛ ضمن اينکه تا پايان سال ۹۷ نيز تاسيس ۹۰۰ صندوق خرد محلي در ۹۰۰ روستاي کشور هدفگذاري شده که  تاکنون ۲۰۰ صندوق آن ايجاد شده است.

مديرعامل صندوق کارآفريني اميد تاکيد کرد: اين صندوق‌ها مي تواند به توسعه نظام تامين مالي و توانمندسازي روستائيان کمک کند.

 
 
تعداد بازديد:177 آخرين تغييرات:97/02/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر