چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نفت و نساجی چطور لیگ برتری شدند؟/ رکوردهایی که در لیگ یک شکسته شد

گزارش مهر از ترين هاي ليگ يک؛

نفت و نساجي چطور ليگ برتري شدند؟/ رکوردهايي که در ليگ يک شکسته شد

رقابتهاي فوتبال ليگ دسته اول با همه جذابيت‌ها و حاشيه‌هايش با جدايي ۵ تيم از اين چرخه به پايان رسيد. سه تيم از اين پنج تيم به ليگ دو و دو تيم به ليگ برتر پيوستند.

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده رقابتهاي ليگ دسته اول با برگزاري هفته سي و چهارم بسته شد. اين مسابقات در حالي روز يکشنبه به پايان رسيد که تکليف تيم هاي پايين جدول و سقوط کننده از مدتها پيش مشخص شده بود. اما رقابتي داغ بين تيم هاي بالاي جدول براي صعود در گرفته بود. رقابتي که بين ۵ تيم تا روز آخر جريان داشت. 

* قوي ترين خط حمله
در مسابقات ليگ دسته اول کشور تيم فوتبال بادران با زدن ۵۴ گل داراي بهترين خط حمله شد. اين تيم تهراني در روز آخر با ۵۹ امتياز در رده پنجم قرار گرفت و از صعود به ليگ برتر بازماند. اما مهاجمان اين تيم بسيار پرکار بودند و توانستند عنوان بهترين خط حمله مسابقات را به خود اختصاص دهند. بهترين خط حمله بعد از بادران در ليگ يک به نساجي مازندران تعلق مي گيرد. تيمي که بعنوان تيم دوم راهي مسابقات ليگ برتر شد در پايان اين مسابقات با ۴۹ گل زده بعد از بادران داراي بهترين خط حمله شد.

ضعيف ترين خط دفاعي مسابقات نيز به تيم راه آهن تعلق مي‌گيرد که در ۳۰ بازي تنها ۱۵ بار موفق به باز کردن دروازه حريفانش شده است. صباي قم با ۲۴ و آلومينيوم اراک با ۲۹ گل زده دومين و سومين خط حمله ضعيف اين مسابقات شدند.

* قوي ترين خط دفاعي
گرچه خونه به خونه از راهيابي به ليگ برتر بازماند، اما اين تيم با تنها ۱۷ گل خورده در پايان مسابقات داراي بهترين خط دفاعي شد. بدترين گلي که خونه به خونه دريافت کرد گلي بود که در روز آخر از تيم برق شيراز خورد که همين يک گل باعث شد تا صعود اين تيم به ليگ برتر انجام نشود. تيم هاي نفت مسجد سليمان و فجر شهيد سپاسي بعد از خونه به خونه با ۲۵ گل خورده بهترين خط دفاعي را در اختيار داشتند.

آمار مربوط به ضعيف ترين خطوط دفاعي مسابقات چيزي در حد فاجعه است. در اين دوره از مسابقات صباي قم با دريافت ۸۳ گل رکورد گل خوردن در يک فصل را از آن خود کرد تا نه تنها داراي ضعيف ترين خط دفاعي اين فصل باشد، بلکه بدترين خط دفاعي تاريخ رقابتهاي ليگ يک نيز محسوب شود. شرايط تيم راه آهن هم خيلي بهتر از صبا نبود و اين تيم با ۷۱ گل خورده دومين خط دفاعي ضعيف اين مسابقات را داشت. ايرانجوان بوشهر هم با ۴۹ گل خورده داراي سومين خط دفاعي ضعيف اين مسابقات را به خود اختصاص داد تا مشخص شود سه تيم سقوط کرده به ليگ دو از چه ناحيه اي ضربه خورده‌اند.

* بيشترين و کمترين برد
نساجي با ۱۹ پيروزي داراي بيشترين تعداد پيروزي در اين فصل بود و صباي قم با تنها يک پيروزي در نقطه مقابل نفت قرار دارد. نفت و فجر سپاسي هر کدام با ۱۸ پيروزي بعد از نساجي بيشترين تعداد پيروزي را دارند و راه آهن با ۲ پيروزي دومين تيم ضعيف در اين آيتم است.

* کمترين و بيشترين شکست
تيمي که در اين دوره از مسابقات کمتر از ديگر تيم ها شکست را پذيرفت، خونه به خونه بود که تنها ۴ بار در اين مسابقات شکست را تحمل کرد. نفت مسجد سليمان، بادران و ملوان با تحمل ۵ شکست بعد از خونه به خونه کمترين شکست را دارند. راه آهن با ۲۸ شکست در اين مسابقات بيش از ديگر تيم ها شکست خورد و صبا با ۲۳ شکست دومين تيم پر شکست اين مسابقات است. 

*رکورددار مساوي
تيم ملوان با ۱۶ مساوي بيش از ساير تيمها مساوي داشته و دو تيم آلومينيوم اراک و مس رفسنجان با ۱۵ مساوي دومين تيم هاي پر مساوي اين دوره از مسابقات هستند. تيم راه آهن با تنها ۴ مساوي در اين فصل کمترين مساوي را در ليگ دسته اول دارد.

* بهترين گلزن مسابقات
در اين دوره از مسابقات فرشيد پاداش وينگر تيم شهرداري ماهشهر و شاهين مجيدي مهاجم تيم فجر سپاسي با زدن ۱۷ گل بهترين گلزن اين مسابقات شدند و در صدر جدول گلزنان قرار گرفت. محمد عباس زاده کاپيتان تيم نساجي که تنها نيم فصل در ليگ يک بازي کرد با ۱۵ گل زده دومين گلزن برتر اين مسابقات شد. 

* بهترين تيم در بازي هاي خانگي
نساجي قائمشهر که تيم دوم اين مسابقات شد، در ديدارهاي خانگي بهترين عملکرد را داشت. قائمشهري ها ۱۳ بازي از ۱۷ بازي خانگي شان را با پيروزي پشت سر گذاشتند، ۲ بار مساوي کرد و ۲ بار شکست خوردند تا با کسب ۴۱ امتياز بهترين تيم در بازي هاي خانگي باشند. دومين تيم در بازي هاي خانگي فجر سپاسي بود که با ۳۸ امتياز در جدول بازي هاي خانگي در رده دوم قرار مي گيرد. نفت مسجد سليمان که قهرمان اين مسابقات شد در ديدارهاي خانگي عملکرد قابل قبولي نداشت و با کسب تنها ۳۶ امتياز هفتمين تيم در ديدارهاي خانگي محسوب مي شود.

ضعيف ترين تيم هاي در خانه به ترتيب صباي قم، راه آهن و ايرانجوان با ۵، ۷ و ۲۰ امتياز هستند. صبا تنها تيمي است که هرگز در خانه پيروز نشده است و تعداد پيروزي‌هاي خانگي اش عدد صفر است.

* نفت، بهترين تيم خارج از خانه
نفت مسجد سليمان صعود به ليگ برتر را مديون ديدارهاي خارج از خانه اش است. شاگردان فکري ۸ بار خارج از خانه پيروز شدند و با ۵ مساوي، ۴ شکست، ۱۵ گل زده و ۱۰ گل خورده و در نهايت کسب ۲۹ امتياز بهترين عملکرد را در ديدارهاي خارج از خانه داشتند. خونه به خونه و نساجي با ۲۶ و ۲۳ امتياز دومين و سومين تيم خارج از خانه بودند. اين در حالي است که راه آهن با کسب تنها ۳ امتياز خارج از خانه ضعيف ترين تيم مسابقات در اين آيتم بوده است. صباي قم نيز با ۷ امتياز خارج از خانه دومين تيم ضعيف در اين مسابقات است.

* خونه به خونه و بيشترين کلين شيت
رکورد بيشترين تعداد کلين شيت در اين فصل در اختيار تيم خونه به خونه بابل است. بابلي ها با ثبت ۲۰ کلين شيت در اين فصل رکورددار شدند و بعد از آنها نساجي با ۱۶ کلين شيت در رده بعدي قرار دارد. ضمن اين که دو تيم بادران و نفت مسجد سليمان نيز هر کدام ۱۵ بار موفق به انجام کلين شيت شده‌اند.

 
 
تعداد بازديد:122 آخرين تغييرات:97/02/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر