پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

تعریف ۷۲ پروژه برای توسعه فضای مجازی کودک/ معرفی ۲۰ایده در ۲۰ ماه

عضو سازمان فناوري اطلاعات خبر داد؛

تعريف ۷۲ پروژه براي توسعه فضاي مجازي کودک/ معرفي ۲۰ايده در ۲۰ ماه

اينترنت کودک

عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات ايران از تعريف ۷۲ پروژه و اقدام در پيش نويس سند توسعه فضاي مجازي کودک خبر داد و گفت: در اين راستا طرح ۲۰ تا ۲۰ را اجرايي مي کنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو سلجوقي با اشاره به ابلاغ پيش نويس سند توسعه فضاي مجازي کودک از سوي وزير ارتباطات، گفت: برمبناي اين سند، نقشه مفهمومي مورد نظر تدوين و حدود ۷۲ پروژه و اقدام تهيه شده است؛ هم اکنون اين سند در وبگاه مربوطه اطلاع رساني عمومي شده تا بازخورد آن را دريافت کنيم.

وي با تاکيد براينکه قصدمان اين نيست که خودمان را در ۷۲ پروژه و نقشه مفهمومي محدود کنيم و فضا باز است تا نظرات کارشناسي را در اين زمينه دريافت کنيم، ادامه داد: ممکن است برخي از اين ۷۲ پروژه زائد باشد و بالعکس، ممکن است در اين پيش نويس به برخي موضوعات اشاره اي نشده باشد که در اين صورت مي توانيم از نظرات کارشناسان استفاده کنيم.

سلجوقي با اشاره به اينکه اين نقشه مفهومي و ۷۲ پروژه از طريق همراهي با بخش خصوصي تهيه شده است، افزود: در توسعه فضاي مجازي کودک آنجايي که نيازمند هماهنگي و ايجاد پروژه هاي زيرساختي است و ممکن است براي بخش خصوصي اقتصادي نباشد، ورود مي کنيم. در غير اين صورت تمايل داريم که در بازار بخش خصوصي دخالت نکرده و حتي الامکان از منابع در اختيارمان براي توسعه بازار بخش خصوصي استفاده کنيم.

وي با بيان اينکه در اين زمينه طرح ۲۰ تا ۲۰ ماه مطرح شده است، گفت: پيشنهاد دهنده اين طرح بخش خصوصي بود و مجري آن هم بخش خصوصي است. هدف از طرح ۲۰ تا ۲۰ اين است که بتوانيم در روز بيستم هر ماه يکي از ايده هاي مربوط به توسعه فضاي مجازي کودک که توسط بخش خصوصي ارائه شده است را معرفي کنيم.

عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات ايران ادامه داد: نخستين ايده مربوط به اين طرح، در باغ کتاب تهران رونمايي شد و به مرور مابقي اين طرح ها نيز رونمايي مي شود.

سلجوقي اضافه کرد: براي مثال يکي از پروژه هايي که در اين زمينه مطرح و حدود ۲۰۰ ميليون تومان براي آن هزينه شد، پروژه مطالعاتي تبعات استفاده از تلفن همراه براي کودکان بود. کاربرد اين پروژه براي توليدکنندگان محتوا است تا در زمان توليد، روي اين موضوع تمرکز کرده و محصولاتشان اثربخشي بيشتري داشته باشد. از سوي ديگر آثار و تبعات سوء استفاده از تلفن همراه براي کودکان مورد تاکيد قرار گرفت.

تعداد بازديد:249 آخرين تغييرات:97/02/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر