شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/خانواده

توزیع نخستین مرحله سبد غذایی سال ۹۷ در آستانه ماه رمضان

وزير رفاه خبر داد:

توزيع نخستين مرحله سبد غذايي سال ۹۷ در آستانه ماه رمضان

سفر علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به همدان

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از توزيع نخستين مرحله سبد غذايي در آستانه ماه رمضان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، علي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: پيرو سياست‌هاي امنيت غذايي و در آستانه ماه مبارک رمضان سبد غذايي ويژه‌اي را براي خانواده‌هاي محروم توزيع خواهيم کرد.

وي‌ ادامه داد: اين سبد غذايي براي خانواده‌هاي کامل به ارزش ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود و سيزدهمين سبدي است که در راستاي سياست‌هاي حمايت غذايي از سوي دولت اعلام و توزيع مي‌شود.

ربيعي گفت:‌ در اين سبد غذايي به مناسبت ماه رمضان اقلامي مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات، روغن مايع، لبنيات، ماکاروني، رب گوجه فرنگي و خرما قرار دارد.

وزير رفاه افزود: خانواده‌ها مي‌توانند به دلخواه خود از هر ميزاني که مي‌خواهند از اين اقلام مورد نياز دريافت کنند و همچنين مي‌توانند در نوبت‌هاي مختلف به فروشگاه‌ها مراجعه و سبد خود را بگيرند.

وي‌ ادامه داد: تعاوني‌ها و تعدادي از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي مانند قبل از قبيل شهروند، رفاه، هايپر، سپه، اتحاديه فرهنگيان و... اين سبد غذايي را توزيع مي‌کند.

وزير رفاه گفت: ارزش ريالي سبد غذايي ماه رمضان ۲۲۰ ميليارد تومان است و سعي کرده‌ايم به سمت گروه‌هايي برويم که تحت نظر سازمان‌هاي حمايتي نيستند.

ربيعي گفت:‌ البته علاوه بر توزيع سبد غذايي به صورت هدف‌دار به سراغ زنان دچار سوءتغذيه، کودکاني که در بدو تولد دچار سوءتغذيه هستند و مهدروستاها در مناطق محروم مي‌رويم که البته در طول سال به صورت مداوم وعده غذايي گرم دريافت کرده‌اند و سعي داريم با حمايت غذايي برنامه‌هايي را براي رفع سوءتغذيه اجرا کنيم.

وي در پايان گفت: ۲۳۹ هزار دانش آموز  در مراکز شبانه روزي هم تحت پوشش اين سبد غذايي قرار مي‌گيرند.

تعداد بازديد:191 آخرين تغييرات:97/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر