شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان ۶ برابر حد مجاز/ طوفان ادامه دارد

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

غلظت ذرات معلق در هواي زاهدان ۶ برابر حد مجاز/ طوفان ادامه دارد

طوفان شن در زابل

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و خاک ميزان غلظت ذرات معلق در هواي زاهدان را به حدود ۶ برابر حد مجاز رساند.

 

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در زاهدان به بيش از ۷۰ کيلومتر بر ساعت رسيد که موجب شد غلظت ذرات معلق در هواي اين شهر به ۸۳۴ ميکروگرم بر متر مکعب برسد.

وي افزود: با توجه به اينکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ ميکروگرم بر متر مکعب است اين ميزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده اين است که طي اين مدت ميزان غلظت ذرات معلق در هواي شهر زاهدان به حدود ۶ برابر حد مجاز رسيده است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه اين ميزان حدود ۲ برابر حد بحراني است، ادامه داد: در پي اين رخداد علاوه بر کاهش کيفيت هوا، ميزان ديد افقي در محدوده فرودگاه زاهدان به يک هزار و ۵۰۰ متر کاهش يافته است.

وي با اشاره به اينکه احتمال افزايش سرعت باد تا ۹۰ کيلومتر بر ساعت در زاهدان وجو دارد، گفت: وزش باد شديد همراه با گرد و خاک تا امشب در نواحي مرکزي سيستان و بلوچستان ادامه دارد.

ملاشاهي با اشاره به اينکه از فردا از شدت سرعت باد کاسته مي شود، خاطر نشان کرد: طي روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه از شدت وزش باد در نواحي مرکزي استان کاسته مي‌شود اما در مرز شرقي و جنوب شرقي استان در اين ۲ روز وزش باد و گرد و خاک ادامه دارد.

تعداد بازديد:138 آخرين تغييرات:97/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر