شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

آمریکا شریک اصلی جنایات صهیونیست ها علیه فلسطینیان است

بيانيه نمايندگي ايران در سازمان ملل:

آمريکا شريک اصلي جنايات صهيونيست ها عليه فلسطينيان است

سازمان ملل

نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل با صدور بيانيه اي مطبوعاتي تاکيد کرد اظهارات روز سه شنبه نماينده آمريکا نمي تواند واقعيت شراکت اين کشور در جنايات رژيم صهيونيستي را پنهان کند.

به گزارش خبرگزاري مهر، در بيانيه نمايندگي ايران در سازمان ملل آمده است: در حالي که جهان در سوگ کشته و زخمي شدن هزاران فلسطيني از جمله زنان و کودکان بي گناه در اعتراضاتي مسالمت آميز، اشک مي ريزد و در حالي که شوراي امنيت سازمان ملل متحد جلسه اي اضطراري براي رسيدگي به اين جنايات دهشتناک تشکيل داده، نماينده دائم آمريکا بار ديگر تصميم گرفت با صحبت درباره ايران، هيچ اشاره اي به جنايت دهشتناک رژيم اسرائيل نکند.

‎اين بيانيه ادامه مي دهد: نماينده دائم آمريکا با تکرار اتهامات بي اساس و نخ نما عليه جمهوري اسلامي ايران سعي کرد تا توجهات را از فراخوان جهاني براي پايان دادن فوري به اين قتل عام وحشيانه در غزه منحرف سازد. 

نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در بيانيه خود اضافه کرده است: وي بار ديگر در شرايطي بر سياست حمايت بي قيد و شرط آمريکا از اقدامات غيرقانوني و تجاوزکارانه رژيم اسرائيل تاکيد کرد که اين رفتارها به مهمترين عامل ناامني و بي ثباتي در منطقه تبديل شده است. 

‎اين بيانيه تاکيد مي کند: روز گذشته، آمريکا و رژيم اسرائيل نقض صريح حقوق بين الملل، شامل حقوق بشردوستانه و حقوق بشر و تعداد زيادي از قطعنامه هاي سازمان ملل را بطور مشترک جشن گرفتند. 

در بيانيه ايران تصريح شده است: اين موضوع بارديگر نشان داد که آمريکا شريک اصلي جنايات رژيم صهيونيستي عليه مردم فلسطين در 70 سال گذشته از جمله خونريزي هاي جاري در غزه بوده است و اظهارات امروز نماينده آمريکا نمي تواند اين واقعيت را پنهان کند.

‎اين بيانيه مي افزايد: جمهوري اسلامي ايران بار ديگر از تمام کشورهاي جهان مي خواهد تا براي توقف فوري قتل تظاهرکنندگان بي گناه فلسطيني به رژيم صهيونيستي فشار آورند، تظاهرکنندگاني که اين حق را دارند که به زنداني بودن در بزرگترين زندان جهان اعتراض کنند.

به دنبال کشتار حدود 60 نفر و زخمي شدن بيش از 2 هزار نفر فلسطيني به دست نظاميان صهيونيست، شوراي امنيت سازمان ملل متحد به درخواست کويت و در پي نامه اعتراضي دولت فلسطين، تشکيل جلسه داد.

در اين نشست همه اعضا به جز آمريکا به اين اقدام صهيونيست ها اعتراض کردند اما نماينده آمريکا با چشم پوشي کامل از اين جنايت، تلاش کرد تا با شکل دهي حملات کلامي عليه جمهوري اسلامي ايران و حماس، فشار عمومي بر صهيونيست ها را کاهش دهد.


تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:97/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر