شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

۲۷ درصد زنان ایرانی تحصیلات دانشگاهی دارند

معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده:

۲۷ درصد زنان ايراني تحصيلات دانشگاهي دارند

معصومه ابتكار

معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ۲۷ درصد زنان ايراني تحصيلات دانشگاهي دارند.

به گزارش خبرنگار مهر٬ معصومه ابتکار در کارگاه بين المللي چالش‌ها و فرصت‌هاي ارتقاي کارآفريني زنان در ايران و ژاپن افزود: کارآفريني براي زنان از برنامه هاي مهم دولت دوازدهم است. جمعيت قابل توجهي از زنان ايراني شامل ۲۷ درصد زنان تحصيلات دانشگاهي دارند. بيش از ۲ دهه است که تعداد ورودي هاي زنان در دانشگاه در بيشتر رشته‌ ها از مردان پيشي گرفته و در مواردي به ۶۴ درصد رسيده است.

وي اظهار داشت: ما امروز در اين نشست به دور از مباحث تشريفاتي با يک کار علمي و تحقيقاتي مشترک مواجه هستيم و يک نشست بسيار کاربردي در ارتباط با تبادل تجربه بين دو کشور در زمينه کارآفريني زنان برگزار مي کنيم.

ابتکار اضافه کرد: چندين ماه در اين زمينه کار مطالعاتي صورت گرفته است و ٢٠٠ کارآفرين زن در ايران مورد ارزيابي قرار گرفتند و امروز براي تبادل اين تجربيات و تعريف نقشه راه همکاري براي آينده و موفقيت بيشتر کارآفريني در ايران و ژاپن استفاده مي کنيم.

وي ادامه داد: توسعه تحصيلات زنان هم نشان دهنده سياست اصولي نظام و هم بيانگر همت والاي زنان ايراني است که از اين فرصت استفاده کردند. در حوزه هاي ديگر هم زنان همت والايي داشتند و لازم است قهرماني تيم فوتسال و کاراته زنان ايران در آسيا را تبريک بگويم.

ابتکار خاطرنشان کرد: به طور قطع همت و تلاش زنان سبب تحولات زيادي در جامعه ما خواهد شد و اميدواريم در حوزه هاي تخصصي به ويژه اشتغال و کارآفريني با رعايت پارادايم اسلامي دستاوردهاي خوبي حاصل شود.

وي با بيان اينکه براي اشتغال بايد برنامه ريزي جدي داشته باشيم گفت: هنوز در برخي استان ها نرخ بيکاري در ميان زنان دانشگاهي بالاست. سياست هاي اشتغال نبايد فقط محدود به شهرها باشد بلکه بايد يک هدفگذاري مهم براي زنان روستايي داشته باشيم تا زنان روستايي داراي تحصيلات و مهارت هاي فني و حرفه اي بتوانند در محيط روستا کارآفريني داشته باشند.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اينکه ۷۵ درصد از توليدات صنايع دستي کشور توسط زنان انجام مي شود، تاکيد کرد: در صنايع دستي به لحاظ کيفيت و تنوع در رده هاي بالاي جهاني قرار داريم و درصدديم با همکاري سازمان صنايع دستي با ارتقا استانداردها و سطح توليدات زنان در موضوع بازاريابي هم با همکاري هاي بين المللي و منطقه اي توفيقات خوبي داشته باشيم.

ابتکار افزود: با گسترش شبکه اينترنت زمينه خوبي براي کسب و کارهاي اينترنتي در فضاي مجازي براي زنان حاصل شده است و برنامه داريم يک اجلاس بين المللي با موضوع توانمندسازي زنان در حوزه IT در مرداد ماه برگزار کنيم.

تعداد بازديد:177 آخرين تغييرات:97/02/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر