سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

افزایش روز افزون جراحی های زیبایی در کشور/توصیه به هموطنان

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي مطرح کرد؛

افزايش روز افزون جراحي هاي زيبايي در کشور/توصيه به هموطنان

پيوند اعضا اهداي عضو عمل جراحي

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي؛ با اشاره به روند رو به افزايش جراحي‌هاي زيبايي در کشور، از مردم خواست در انتخاب جراح دقت کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر خليل رستمي عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي، گفت: جراحي هاي پلاستيک شامل دو قسمت جراحي‌هاي ترميمي، بازسازي و سوختگي همچنين جراحي‌هاي زيبايي است که جراحي ترميمي و بازسازي جراحي فک، صورت و اندام‌ها، ترميم بافت نرم استخوان و تاندون همچنين بازسازي بافت بعد از برداشت تومور را شامل مي‌شود.

وي افزود: جراحي‌هاي زيبايي شامل جراحي سر و صورت،  تزريق چربي، کوچک و بزرگ کردن سينه، پروتز گذاري و ساکشن است که در ايران در ميان جراحي‌هاي صورت جراحي بيني با استقبال بيشتري مواجه بوده است.

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ادامه داد: متاسفانه بازار جراحي‌هاي زيبايي و اقدامات زيبايي در ايران و بسياري از کشورهاي نسبت به گذشته داغ شده است که بخشي از اين جراحي‌ها براي رفع بدشکلي‌هاي ظاهري انجام مي‌گيرد.

 وي با بيان اينکه انجام جراحي‌هاي زيبايي در برخي از افراد در ارتقاء وضعيت روحي و رواني و ارتباطات اجتماعي آنها نقش دارد، افزود: البته انجام جراحي زيبايي براي هر فردي لازم نيست لذا ابتدا پزشک بايد دليل اين مسئله را بررسي کند که آيا اين موضوع ضرورت دارد يا خير چرا که همه اعمال جراحي اعم از عمل زيبايي يا غير زيبايي احتمال بروز عوارض را دارد بنابراين بايد به اين مسئله توجه داشت.

عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي عنوان داشت: در صورتي که پزشک جراح ماهر و دوره ديده باشد مي توان از بروز اين عوارض کاست و در صورت وقوع آن را درمان کرد بنابراين مردم بايد در انتخاب جراح حاذق دقت کنند و براي شناسايي اين پزشکان به سايت انجمن جراحان زيبايي و پلاستيک مراجعه کرده تا دچار عوارض ناشي از جراحي نشوند.

تعداد بازديد:156 آخرين تغييرات:97/02/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر