یکشنبه 4 فروردين 1398 - 17 رجب 1440 - 24 مارس 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

مجلس هر چه زودتر قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را بررسی کند

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده:

مجلس هر چه زودتر قانون حمايت از کودکان و نوجوانان را بررسي کند

معصومه ابتكار

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به حادثه تعرض به دانش آموزان در مدرسه در غرب تهران گفت: مجلس بايد هر چه زودتر قانون حمايت از کودکان و نوجوانان را بررسي کند.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، معصومه ابتکار افزود: معتقدم بايد محکم و قاطعانه از مجلس بخواهيم قانون حمايت از کودکان و نوجوانان را که بخشي از آن مربوط به جرايم کودک‌آزاري است و بحث بازدارندگي اين جرم را تقويت مي‌کند را به صحن علني بياورد. اين قانون در کميسيون حقوقي و قضايي مجلس مطرح و قرار بود به صحن علني بيايد؛  دو ماه است که پيگير اين مساله هستيم ولي هنوز به صحن مجلس نيامده و مطرح نشده است.

معاون زنان و خانواده رياست‌جمهوري همچنين افزود: بايد در رابطه با موضوع کودک‌آزاري و آزار جنسي به کودکان و نوجوانان آموزش لازم را بدهيم. اين موضوع هم در کتب درسي بايد مطرح شود و هم بايد مهارت‌هاي زندگي کودکان و نوجوانان را افزايش دهيم؛ رييس‌جمهور هم به تقويت مهارت‌هاي زندگي در مدارس تاکيد کرد. خوشبختانه با حذف بخشي از آزمون‌هاي دوره ابتدايي، فضا براي مهارت‌هاي زندگي بيشتر باز مي‌شود. افزايش مهارت‌هاي زندگي مي‌تواند بخشي از مشکلات را حل کند، کودکان بايد اين مهارت‌ها را ياد بگيرند تا درگير اين آسيب‌ها نشوند.

ابتکار با اشاره به اينکه سازمان‌هاي مردم‌نهاد نيز در اين زمينه نقش مهمي دارند، خاطرنشان کرد: جمعيت امام علي در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي اقدامات بسيار خوبي انجام داده است و در حال آموزش مهارت‌هاي زندگي به کودکان است. راهي جز آموزش مهارت‌هاي زندگي به کودکان و جوانان نداريم.

وي با بيان اينکه موضوع حمايت از مداخلات اورژانس اجتماعي ۱۲۳ را در حوزه زنان و خانواده پيگيري مي‌کنيم، گفت: اورژانس اجتماعي موثرترين روش براي پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و کودک‌آزاري است. عموم مردم بايد بدانند يک اورژانس اجتماعي وجود دارد و اگر در جايي کودک‌آزاري، همسرآزاري و انسان‌آزاري اتفاق بيفتد، اين اورژانس مداخله کرده و مانع اقدامات خلاف قانون مي‌شود.

تعداد بازديد:182 آخرين تغييرات:97/03/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر