یکشنبه 4 فروردين 1398 - 17 رجب 1440 - 24 مارس 2019
صفحه اصلي/قرآن

برترین‌های جشنواره رساله‌های برتر قرآنی تجلیل شدند

در نمايشگاه قرآن؛

برترين‌هاي جشنواره رساله‌هاي برتر قرآني تجليل شدند

نمايشگاه قرآن

آئين اختتاميه جشنواره رساله هاي برتر قرآني شامگاه ديروز ۱۳ خرداد ماه در نمايشگاه قرآن برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آئين اختتاميه جشنواره رساله هاي برتر قرآني با حضور عبدالهادي فقهي زاده، رئيس نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، مريم قائم احمد دبير جشنواره و جمعي از اساتيد و قرآن پژوهان در محل سالن نشست هاي اختصاصي نمايشگاه قرآن برپا شد.

مريم قائم احمد دبير جشنواره انتخاب رساله هاي برتر قرآني طي سخناني، با اشاره به ورود ۵۵ رساله به دبيرخانه اين جشنواره گفت: پس از داوري هاي لازم يک رساله منتخب و شايسته تقدير و سه رساله در رتبه هاي اول تا سوم با حضور مسئولان مربوطه انتخاب شدند.

مريم قائم احمد با بيان اينکه امروز به برکت نظام جمهوري اسلامي در اين جشنواره و نمايشگاه حاضر هستيم، اظهار داشت: رساله هايي که براي بررسي و داوري به دبيرخانه جشنواره ارسال شدند تماما در بازره زماني سال هاي ۹۳ تا ۹۶ تهيه شده و در مقطع دکتري به مباحث قرآني پرداخته اند.

دبير جشنواره رساله هاي برتر قرآني، برگزاري اين جشنواره را به لحاظ ايده هاي برتر در حوزه هاي قرآني بسيار حائز اهميت دانست و ابراز داشت: اين جشنواره داراي کاربردهاي بيشماري از جمله ايجاد انگيزه ميان دانشجويان براي ارائه آثار کاربردي بوده است.

وي مهمترين هدف از برگزاري اين جشنواره را امکان سنجش پذيري و ارزيابي اين رساله ها عنوان کرد و بيان داشت: در اين جشنواره تعداد ۵۵ اثر امکان حضور يافتند که از اين ميان پس از انجام داوري هاي لازم ۲۵ اثر انتخاب و در نهايت ۱۳ رساله مورد پذيرش داوران قرار گرفت.

قائم احمد با بيان اينکه امروز از يک رساله منتخب و شايسته تقدير و سه رساله در رتبه هاي اول تا سوم با حضور مسئولان مربوطه تقدير شد، خاطرنشان کرد: اميد است که شاهد راه اندازي دبيرخانه دائمي اين جشنواره در سال هاي آتي باشيم.

در پايان مراسم، پديدآورندگان رساله هاي برتر قرآني با حضور عبدالهادي فقهي زاده رئيس بيست و ششمين نمايشگاه قرآن کريم معرفي و تجليل شدند.

تعداد بازديد:168 آخرين تغييرات:97/03/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر