چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

۷۷۷ هزار راس دام در سیستان وبلوچستان علیه بیماری مایه کوبی شدند

مديرکل دامپزشکي سيستان و بلوچستان:

۷۷۷ هزار راس دام در سيستان وبلوچستان عليه بيماري مايه کوبي شدند

مهدي حسيني، مدير کل دامپزشکي سيستان و بلوچستان

زاهدان - مديرکل دامپزشکي سيستان و بلوچستان گفت: ۷۷۷ هزار و ۱۰۵ راس دام اين استان در ۲ ماهه نخست امسال عليه انواع بيمارهاي دامي مايه کوبي شدند.

 

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل دامپزشکي سيستان و بلوچستان، مهدي حسيني اظهار داشت: اين دام ها عليه بيماري هاي مختلف نظير طاعون نشخوار کنندگان کوچک، انترو توکسمي، بيماري قانقاريا، آبله بزي و گوسفندي به طور رايگان در سيستان و بلوچستان واکسينه شدند.

وي بيان کرد: مايه کوبي دام در سيستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۵۸۳ هزار و ۹۷۹ راس دام رشد ۳۳ درصدي را نشان مي دهد.

مديرکل دامپزشکي سيستان و بلوچستان گفت: همچنين در اين مدت ۲۳۲ هزار و ۳۸۳ متر مربع سمپاشي جايگاه دام در سيستان و بلوچستان انجام شده که نسبت به مدت مشابه ۱۲۸ درصد رشد را نشان مي دهد.

وي انجام سمپاشي بر روي۸۲ هزار و ۴۴۸ راس دام را از ديگر اقدامات دامپزشکي سيستان و بلوچستان در اين مدت ذکر کرد وافزود : تعداد دام هاي مورد سمپاشي قرار گرفته اين مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۹ هزار و ۳۷۶ راس دام رشد ۶۷ درصدي را نشان مي دهد.

حسيني تصريح کرد: شهروندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شکايات خود با سامانه ۱۵۱۲ تماس برقرار کنند.

تعداد بازديد:155 آخرين تغييرات:97/03/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر