یکشنبه 4 فروردين 1398 - 17 رجب 1440 - 24 مارس 2019
صفحه اصلي/خانواده

سیگار کشیدن در دوره بارداری به شنوایی نوزاد آسیب می رساند

محققان ژاپني عنوان مي کنند؛

سيگار کشيدن در دوره بارداري به شنوايي نوزاد آسيب مي رساند

سيگار

محققان هشدار مي دهند قرارگيري نوزاد در معرض دود سيگار در طول بارداري يا بعد از تولد ممکن است موجب اختلال شنوايي در آنها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان دانشگاه کيوتو ژاپن، نوزاداني که در طول بارداري در معرض دود سيگار قرار مي گيرند ۶۸ درصد در معرض افزايش ريسک ابتلا به مشکلات شنوايي قرار دارند.

«کوجي کاواکامي»، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «اين مطالعه به وضوح نشان مي دهد که جلوگيري از قرارگيري نوزاد در معرض دود دخانيات در طول بارداري و پس از تولد موجب مي شود ريسک مشکلات شنوايي در کودکان کاهش يابد.»

در اين مطالعه داده هاي مربوط به ۵۰،۷۳۴ کودک ۳ ساله بررسي شد.

از بين اين گروه، ۳.۸ درصد تنها در طول بارداري در معرض دود سيگار بودند، ۳.۹ درصد در سن ۴ ماهگي در معرض دود دست دوم سيگار بودند، و ۰.۹ درصد در طول بارداري و در سن ۴ ماهگي در معرض دود دخانيات بودند.

نتايج نشان داد شيوع مشکلات و اختلالات شنوايي در بين نوزادان ۳ ساله اي که در معرض دود سيگار بودند ۴.۶ درصد بود. کودکاني که هم در طول بارداري در معرض دود سيگار و هم در سن ۴ ماهگي در معرض دود دست دوم سيگار قرار گرفته بودند ۲.۴ برابر بيشتر در معرض اين ريسک قرار داشتند.

محققان تاکيد مي کنند بايد در راستاي پيشگيري از سيگار کشيدن قبل و در طول بارداري و اجتناب از قرارگيري در معرض دود دست دوم سيگار در کودکان اقدامات پيشگيرانه بيشتري انجام شود.

تعداد بازديد:201 آخرين تغييرات:97/03/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر