چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شعار «مرگ بر اسرئیل» در پایتخت وحدت ایران اسلامی طنین انداز شد

گزارش مهر از سيستان و بلوچستان؛

شعار «مرگ بر اسرئيل» در پايتخت وحدت ايران اسلامي طنين انداز شد

روز قدس در سيستان و بلوچستان

زاهدان - مردم شيعه و سني سيستان و بلوچستان در روز قدس امسال بار ديگر با شعار «مرگ بر اسرائيل» خود به همه دنيا نشان دادند که تنها راه نجات فلسطين وحدت مسلمانان جهان است.

خبرگزاري مهر، گروه استان‌ها: در حالي که نزديک به ۴ دهه از پيشنهاد هوشمندانه امام خميني (ره) براي نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس مي گذرد اين مراسم سال به سال با شکوه تر از قبل برگزار مي شود و سال به سال بر عظمت آن افزوده مي شود و حالا ديگر به جرات مي توان گفت که کسي در دنيا نيست که از اين روز و آرمان هاي آن بي اطلاع باشد البته همانطور که امام خميني (ره) گفته بود روز قدس فقط روز فلسطين نيست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامي است. روزي است که بايد جمهوري اسلامي در سراسر کشورها بيرق آن برافراشته شود و براستي که اين حرف هاي امام راحل (ره) امروز به همه به اثبات رسيده است.

البته به راستي که داستان روز قدس در پايتخت وحدت ايران اسلامي رنگ و بويي ديگر دارد زيرا هر ساله مردمان مسلمان استان سيستان و بلوچستان اعم از شيعه وسني دوشادوش و دست در دست يکديگر معني وحدت جامعه اسلامي را به رخ جهانيان مي کشند.

مردمان مرزدار سيستان و بلوچستان در روز قدس امسال نيز بار ديگر به همه دنيا معني وحدت اسلامي را نشان دادند و گفتند که اگر مسلمانان با يکديگر متحد شوند هيچ قدرتي جلودار آن ها نيست.

از همين رو در حاشيه راهپيمايي باشکوه روز قدس امروز با تعدادي از علما و مردم سيستان و بلوچستان گفت و گو هايي انجام شد.

فلسطين امروز مهم‌ترين مسئله جهان اسلام است

مولوي نذيراحمد سلامي، نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: ملت ايران در راهپيمايي امروز بار ديگر لرزه بر پيکر دشمنان اسلام خصوصا رژيم صهيونيستي انداخت.

وي با تاکيد بر اينکه مسئله فلسطين امروز مهم‌ترين مسئله جهان اسلام است، افزود: متاسفانه امروز شاهد اين موضوع هستيم که برخي از حکومت‌هاي اسلامي در قبال مسئله فلسطين که نه تنها يک موضوع اسلامي بلکه يک موضوع انساني است، سکوت اختيار کرده اند.

وي ادامه داد: قطعا همه کشورهاي اسلامي و در واقع همه مسلمانان جهان در قبال مسئله فلسطين وظيفه دارند و بايد موضع‌گيري درستي نسبت به آن داشته باشند.

اين عالم اهل سنت گفت: همانطور که امام خميني(ره) با بصيرت و دورانديشي خود آخرين جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهاني قدس نامگذاري کردند همه مسلمانان وظيفه دارند در اين روز فرياد مظلوميت ملت فلسطين را سر دهند.

وي اضافه کرد: خوشبختانه ملت بزرگ ايران امسال نيز با بصيرت و هوشمندي خود همچون سال‌هاي گذشته حماسه اي بي نظير در دفاع از مردم فلسطين از خود به جاي گذاشت.

مولوي سلامي بيان کرد: قطعا آزادسازي قدس رؤياي همه مسلمان جهان است زيرا همانطور که امام خميني (ره) فرمودند «فلسطين پاره تن اسلام است».

اتحاد و يکدلي مسلمانان راهگشاي بسياري از مشکلات است

همچنين حجت‌الاسلام عيسي بزماني، مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان نيز در حاشيه مراسم راهپيمايي روز قدس در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: حضور پرشور ملت ايران در راهپيمايي روز قدس همچون ديگر مسلمانان آزادي‌خواه دنيا امسال بار ديگر لرزه بر پيکر رژيم صهيونيستي و متحدان آن انداخته است.

وي افزود: حضور گسترده مسلمانان و آزادي‌خواهان سراسر دنيا در راهپيمايي‌هاي روز جهاني قدس آن هم در شرايطي که برخي حکومت‌هاي غربي و عربي در قبال جنايت رژيم جعلي صهيونيستي سکوت کرده‌اند، موجب دلگرمي ملت فلسطين مي شود.

وي با اشاره به اينکه مسئله قدس يکي از مهمترين آرمان‌هاي انقلاب اسلامي ايران است، ادامه داد: توجه به جامعه اسلامي و دفاع از کيان اسلام و مسلمانان از همان ابتداي انقلاب و حتي قبل از پيروزي انقلاب نيز از سوي امام خميني (ره) مورد توجه بوده است.

حجت‌الاسلام بزماني با اشاره به اينکه موضوع فلسطين يک مسئله اسلامي است، گفت: قطعا اتحاد و يکدلي همه مسلمانان در اين موضوع مي تواند راهگشاي بسياري از مشکلات باشد.

وي با تاکيد بر لزوم وحدت جامعه اسلامي در تمامي زمينه ها تصريح کرد: حضور ملت بزرگ ايران در راهپيمايي روز قدس امسال نيز رنگ ‌و ‌بويي حماسي داشت که قطعا موجب دلگرمي ديگر مسلمانان جهان از جمله ملت مظلوم فلسطين شده است.

مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: اين حضور پرشور بار ديگر دشمنان اسلام را نااميد کرد و موجب وحدت و يکدلي مسلمانان در همه جهان شد.

سيستان و بلوچستان پايتخت وحدت ايران اسلامي است

همچنين محمد ريگي يکي از شهروندان خاشي در حاشيه راهپيمايي روز قدس گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: موضوع قدس فقط مختص مسلمانان نيست و هر انسان آزاده اي در جهان اگر اندکي وجدان داشته باشد بايد در اين راهپيمايي شرکت کند.

وي افزود: امروز جنايات رژيم غاصب صهيونيستي ديگر بر هيچ کسي پوشيده نيست اما متاسفانه برخي از حکومت هاي جهان چشم خود را به روي آن بسته اند و نمي خواهند که آن را ببينند.

وي ادامه داد: در اين ميان اما سکوت سران برخي از حکومت هاي به ظاهر اسلامي نيز بسيار جالب توجه و شرم آور است.

اين شهروند اهل سنت سيستان و بلوچستان گفت: قطعا وحدت جامعه اسلامي مهمترين موضوعي است که امروز بايد مدنظر همه مسلمانان جهان باشد تا از اين طريق بتوانيم در مقابل دشمنان اسلام ايستادگي کنيم.

وي اضافه کرد: اميدوارم روزي برسد که همه مسلمانان جهان همچون مردم استان سيستان و بلوچستان با وحدت و برادري در کنار يکديگر به دنبال عزت اسلام باشند.

ريگي بيان کرد: اينکه سيستان و بلوچستان را پايتخت وحدت ايران اسلامي مي نامند به راستي موضوعي درست و اثبات شده اي است.

ضرورت حمايت ملت هاي جهان از مردم مظلوم فلسطين

همچنين حجت الاسلام غلامرضا دهقان، امام جمعه خاش نيز امروز در حاشيه مراسم راهپيمايي روز جهاني قدس در خاش در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: حرکت انقلابي و شکوهمند ملت هميشه در صحنه ايران اسلامي امروز در سراسر کشور عامل تضعيف و نابودي اساس دشمنان اسلام است.

وي افزود: اسرائيل غاصب به سبب تمايل و رغبتي که به اشغالگري و ظلم دارد بيش از 7 دهه در سرزمين فلسطين اقدام به شرارت و کشتار مسلمانان بي گناه مي کند.

امام جمعه خاش تصريح کرد: جميع امت اسلام با حفظ اتحاد و يکپارچگي شرعا وظيفه دارند در برابر زورگويي هاي آمريکا و متفقين او ايستادگي کنند و اجازه تعرض ندهند.

حجت الاسلام دهقان ادامه داد: با توجه به اقدامات آمريکا براي انتقال سفارتخانه خود از «تل آويو» به «بيت المقدس» ضرورت دارد ملل مختلف جهان از مردم مظلوم فلسطين حمايت کنند.

وي حضور گسترده مردم شيعه و سني را نشان از همبستگي و اتحاد مسلمانان دانست و گفت: اتحاد رمز موفقيت و پيروزي در برابر دشمنان قسم خورده اسلام است همچنان که مردم جهان مستحضر هستند اسرائيل به دنبال حذف اسلام و مسلمانان از کشور فلسطين است.

وي با تاکيد بر لزوم حمايت از توليدات داخلي در اين برهه حساس ياد آور شد: اتخاذ تحريم هاي ناجوانمردانه و نقض تعهدات از سوي آمريکا در مسئله برجام سبب شد تا ملت ايران به اين خود باوري برسند که تنها راه مقابله و ايستادگي در برابر دشمنان پرورش استعدادها و سرمايه گذاري بر توان و ظرفيت هاي داخلي است.

در مجموع آن چيزي که واضح است اين است که وحدت مسلمانان راهگشاي حل بسياري از مشکلات جهان اسلام از جمله موضوع قدس است و در اين ميان وحدت شيعه و سني در ايران اسلامي بهترين الگو براي جهان اسلام است و در ايران اسلامي نيز استان سيستان و بلوچستان آينه تمام نماي وحدت فرق اسلامي است.

تعداد بازديد:164 آخرين تغييرات:97/03/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر