یکشنبه 4 فروردين 1398 - 17 رجب 1440 - 24 مارس 2019
صفحه اصلي/خانواده

رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان:

رئيس مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان:

المپياد زيست شناسي ۲۴ تير افتتاح مي شود

فاطمه مهاجراني

رئيس مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: المپياد زيست شناسي ۲۴ تير افتتاح مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز نشست خبري فاطمه مهاجراني رئيس مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان با موضوع «المپياد جهاني زيست شناسي ۲۰۱۸» برگزار شد.

اين در حالي است که عصر امروز بدرقه دانش آموزان در تيم هاي اعزامي جمهوري اسلامي ايران به المپيادهاي علمي جهاني برگزار مي شود و انديشکده جوان نيز افتتاح خواهد شد.

در المپياد جهاني زيست شناسي ۲۰۱۸ ايران ميزبان نمايندگاني از ۸۵ کشور است تا براي بهره گيري حداکثري از ديپلماسي علمي و تبادل تجربيات موفق و معرفي دستاوردهاي کشور در اين زمينه اقدام کند.

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان معتقد است اين ميزباني فرصت مغتنمي است براي معرفي توانمندي‌ها و دستاوردهاي علمي کشور به جهان و از سوي ديگر ظرفيت بسيار خوبي ايجاد مي‌کند که از تجربيات علمي ساير کشورها نيز بهترين بهره‌برداري را داشته باشيم.

مهاجراني در اين نشست گفت: مسير علمي براي زيست شناسي از سال ۲۰۱۲ آغاز شد. ۲۴ تير افتتاحيه اين المپياد را خواهيم داشت که پيش بيني ما اين است که ميهمانان ما بالغ بر هزار نفر باشند.

وي ادامه داد: تجهيزاتي که بايد خريداري مي شده خريداري شده است. ورود ايران به المپياد زيست شناسي خوشبختانه باعث شده رتبه هاي خوبي کسب کند.

تعداد بازديد:197 آخرين تغييرات:97/03/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر