سه شنبه 19 فروردين 1399 - 13 شعبان 1441 - 7 آپريل 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

مردم باید مطالبه گر خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه باشند

يک دندانپزشک؛

مردم بايد مطالبه گر خدمات دندانپزشکي پيشگيرانه باشند

آيين افتتاح اولين بيمارستان تخصصي دندانپزشکي کشور توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامي

يک دندانپزشک با اشاره به تغيير نگرش مردم نسبت به سلامت دهان و دندان هايشان گفت: تغيير نگرش مردم جز با آموزش به موقع محقق نمي شود.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر مژگان پلاشي  پريسپتورشيپ دندانپزشکي کودکان در آستانه برگزاري همايش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومي ايران، اظهارداشت: يکي از دغدغه هاي اصلي من چگونگي حفظ سلامت و زيبايي دندان بوده است. اين سلامتي و زيبايي از جمله نعمت هايي است که هنگامي که از دستش مي‌دهيم، به دست آوردنش بسيار دشوار است.

وي افزود: من دوره هاي متعددي را در اين باره ديده ام و با نگرش اساتيد مختلف آشنا شدم و در پايان تمامي اين دوره هاي علمي به اين نتيجه رسيدم که حفظ زيبايي اوليه دندان ها بسيار مهم تر از آن است که افراد بخشي از اين زيبايي را از دست بدهند و دندانپزشک بخواهد با در اختيار داشتن بهترين مواد و تجربه‌ي لازم بخشي از اين زيبايي را به شما برگرداند.

اين دندانپزشک ادامه داد: مهم ترين رسالت ما چگونگي حفظ زيبايي و سلامت دندان‌هاست که در تلاشيم با اطلاعات و ارائه خدمات مناسب، آگاهي مردم را بالا برده و به دنبال آن تغيير نگرش و رفتار را در آنها شاهد باشيم.

پلاشي اظهار کرد: کنگره هاي مختلفي که در اين خصوص از سوي انجمن ها و وزارت بهداشت و درمان برگزار مي شود نيز مي تواند کمک شاياني به ارتقاء سلامت دهان و دندان کند.

وي افزود: اساس کار ما آموزش، پيشگيري و ارتقاء سلامت مردم است. ما مستقيماً با مردم در ارتباط هستيم و راحت‌ تر اطلاعات لازم و ضروري را به جامعه انتقال مي‌دهيم.

پلاشي گفت: مي بايست نگرش مردم را نسبت به سلامت دهان و دندان هاي شان عوض کنيم و اين موضوع جز با آموزش به موقع و صحيح محقق نمي ‌شود و بايد مطالبه مردم را از دريافت خدمات دندانپزشکي پيشگيرانه و سلامت محور بالا ببريم به گونه اي که مردم وارد مطب‌ها شوند و درخواست خدمات دندانپزشکي پيشگيري را داشته باشند. اميدوارم  که در اين مسير قرار بگيريم و بتوانيم به ارتقاء سلامت شهروندان مان کمک کنيم.

همايش سلامت دهان انجمن دندانپزشکان عمومي ايران، ۲۷ تا ۲۹ تير ماه ۹۷ در هتل المپيک تهران برگزار مي شود.

تعداد بازديد:306 آخرين تغييرات:97/03/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر