چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/خانواده

وجود ۵هزار آرایشگاه غیرمجاز زنانه در کشور/ وزارت بهداشت کنترل کند

معاون شوراي فرهنگي اجتماعي زنان خبر داد؛

وجود ۵هزار آرايشگاه غيرمجاز زنانه در کشور/ وزارت بهداشت کنترل کند

فرشته روح افزا

معاون شوراي فرهنگي اجتماعي زنان از وجود ۵ هزار آرايشگاه غير مجاز زنانه در کشور خبر داد و گفت: به جاي تبليغ واکسن HPV بايد نظارت بر اين مراکز که موجب انتقال بيماري مي شوند افزايش يابد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرشته روح افزا با بيان اينکه استفاده از واژه نذر توسط خانم ياسمن اشکي سوار شدن بر احساسات مذهبي مردم بود، اظهار کرد: سوالات اساسي پيرامون ادعاهاي اين خانم وجود دارد که بايد نمايندگان مجلس نسبت به آن ورود کنند. نمايندگاني که دغدغه تابوشکني حضور در ورزشگاه را دارند در اين خصوص ساکت هستند.

وي افزود: چرا يونسکو به راحتي در ايران مشغول اجراي اسناد خود است در حالي که اين ادعا وجود دارد که اجراي سند در ايران ممنوع است؟

روح افزا اضافه کرد: وزارت بهداشت که بودجه از مجلس دريافت مي‌کند چرا در برنامه‌اي پربازديد به دنبال جمع کردن کمک از مردم است؟

عضو شوراي فرهنگي اجتماعي زنان ادامه داد: سند ۲۰۳۰ آموزش جنسي را اجباري کرده است و بايد کشوري که آن را پذيرفته بابت اجراي آن گزارش ارائه کند براي همين به دنبال بسترسازي براي اجراي آن هستند.

وي تصريح کرد: تشويش اذهان عمومي و گرفتن آرامش مردم دائما از طريق بزرگنمايي اتفاقات غيراخلاقي در کشور اتفاق مي افتد تا زمينه سازي براي اجراي اسناد بين المللي ايجاد شود.

روح افزا با بيان اينکه چرا يک کارشناس گرافيک مسئول ترويج يک واکسن در کشور شده است، گفت: در کشورهايي که بيماري هاي مقاربتي وجود دارد اولين چيزي که کنترل مي شود سرنگ است، در حالي که ۵۵۰۰ آرايشگاه بدون مجوز در تهران بدون کنترل سوزن، خدمات تتو ارائه مي کنند، وزارت بهداشت اگر دلسوز مردم است بر روي سوزن و سرنگها نظارت را بيشتر کند.

وي ادامه داد: سطح تحريک افراد جامعه به خصوص نوجوانان از طريق ماهواره، بدحجابي، موبايل و فضاي مجازي شدت يافته است، اما کنترل اين مسائل رها شده و به دنبال آموزش جنسي رفته‌ايم.

عضو شوراي فرهنگي اجتماعي زنان با اشاره به لايحه حمايت از کودکان گفت: اين لايحه هم در راستاي ساير اهداف سازمان هاي بين المللي است.

وي تصريح کرد: آمار خودکشي، تيراندازي و تجاوز در کشورهاي غربي که آموزش جنسي در آن وجود دارد بسيار بالاست و با وجود اين تجربه ناخوشايند مي‌خواهيم فاجعه اي که در غرب رخ داده در ايران تکرار کنيم.

در ادامه اين نشست، مهري طالبي دارستاني مسئول زنان مرکز مطالعاتي راهبرد معاصر اظهار کرد: در برنامه ۸ خرداد ماه عسل فردي صحبت کرد که انجمني در سال ۲۰۱۴ در امريکا تشکيل داده است و در تشريح برنامه هاي توضيحات متناقضي ارائه کرد.

وي افزود: مدرکي دال بر بيماري خانم اشکي وجود ندارد و اين شخص تخصصي هم در زمينه پزشکي ندارد. علاوه بر اين صحبتهايي کاملا باز در يک برنامه پربيننده و خانوادگي مطرح شد و وظيفه وزارت بهداشت و صداوسيما پاسخگويي به شائبه هايي است که ايجاد شده است.

طالبي اضافه کرد: اشکي با مجوز وزارت بهداشت فعاليتهايي به صورت گسترده در راستاي اجراي سند ۲۰۳۰ داشته است. بيل گيتس ۱۰ روز پيش اجراي واکسيناسيون اچ پي وي را با ادبياتي شبيه خانم اشکي مطرح کرد که فرق اچ پي وي و اچ آي وي براي عموم مشخص نيست.

تعداد بازديد:163 آخرين تغييرات:97/03/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر