یکشنبه 4 فروردين 1398 - 17 رجب 1440 - 24 مارس 2019
صفحه اصلي/قرآن

منابع مسابقات معارفی قرآن در مرحله استانی و کشوری

از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه اعلام شد؛

منابع مسابقات معارفي قرآن در مرحله استاني و کشوري

منبع مسابقات معارفي قرآن در سه رشته تفسير قرآن، حفظ و معارف موضوعي ، حفظ و معارف احاديث در مرحله استاني و کشوري اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، منابع مسابقات معارفي قرآن از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه مشخص شد.

در همين راستا در رشته تفسير قرآن کريم  در مرحله استاني تفسير سوره‌هاي حجر و نحل بر اساس تفسير نمونه و در مرحله کشوري تفسير همين سوره ها بر اساس تفاسير نمونه و الميزان از منابع اين رشته خواهد بود.

همچنين منابع در رشته حفظ و معارف موضوعي قرآن کريم در مرحله استاني حفظ و معارف ۸۰ موضوع اول بر اساس کتاب «باقرآن خوشبخت شويد» و در مرحله کشوري حفظ و معارف تمامي موضوعات کتاب با قرآن خوشبخت شويد، خواهد بود.

همچنين در رشته حفظ و معارف احاديث در مرحله استاني حفظ ۸۰ حکمت و معارف ۱۱۰ حکمت نهج البلاغه بر اساس کتاب زمزم حکمت «ترجمه و شرح ۱۱۰ حکمت حکمت نهج‌البلاغه» و در مرحله کشوري حفظ و معارف حکمت نهج البلاغه بر اساس کتاب زمزم حکمت «ترجمه و شرح ۱۱۰ حکمت نهج البلاغه » از منابع اين رشته خواهد بود.

شايان ذکر است، مرحله استاني آزمون رشته‌هاي معارفي چهل‌ويکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم در ۲۱ تيرماه و مرحله کشوري در مهرماه برگزار خواهد شد .

چهل‌ و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم در دو بخش بانوان و آقايان در رشته‌هاي حفظ ۵جزء، حفظ ۱۰جزء، ۲۰جزء، حفظ کل، قرائت ترتيل و تحقيق و رشته‌هاي معارفي شامل حفظ و معارف موضوعي قرآن، حفظ و معارف حديث و تفسير قرآن مهرماه در استان مرکزي برگزار خواهد شد.

تعداد بازديد:174 آخرين تغييرات:97/03/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر