چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/قرآن

پرداخت اعتبارات شورای عالی قرآنی استان خوزرستان ضروری است

معاون تبليغات اسلامي خوزستان:

پرداخت اعتبارات شوراي عالي قرآني استان خوزرستان ضروري است

اهواز-معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي اداره کل تبليغات اسلامي خوزستان بر لزوم پرداخت اعتبارات شوراي عالي قرآني استان تأکيد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس علي رستمي نيا شامگاه يکشنبه در جلسه با فعالان علوم قرآني استان با بيان اينکه هيچ جاي کشور استعداد خوزستان را در زمينه قرآني ندارد، بيان کرد: ولي متأسفانه فضا براي رشد و تعالي نيروهاي قرآني ايجاد نشده است.

وي افزود: طي سال هاي اخير سازمان تبليغات اسلامي و صدا و سيماي خوزستان به منظور ترويج فرهنگ قرآني در استان، جلسات جمع خواني و جزءخواني را پخش زنده داشت ولي امسال جلسات تفسير از سوي ائمه جماعات را نيز اضافه شد.

حجت‌الاسلام رستمي نيا در پايان با اشاره به لزوم پرداخت اعتبارات شوراي عالي قرآني عنوان کرد: بايد به اين موضوع اهميت داد تا دغدغه خادمان و فعالان قرآني کمتر شود.

همچنين در اين جلسه معاون توليد صدا و سيماي خوزستان اظهار کرد: پنج سال است که جمع خواني قرآن کريم در ماه رمضان هر روز از يک شهرستان با ترتيل خواني و قرائت يک جزء از قرآن از صدا و سيماي خوزستان پخش مي شود.

مهران نصرت پناه ادامه داد: نياز به حمايت مسئولان استان داريم چون با حمايت هاي حداقلي نمي توان آن طور که بايد و شايد فعاليت کرد؛ توليد برنامه هاي پخش زنده هزينه هاي هنگفتي دارد و البته در عين حال صدا و سيماي خوزستان با بخش خصوصي فعاليت مي کند.

وي در پايان يادآور شد: همه بايد به نشر قرآن کمک کنند و فرهنگ سازي براي حوزه قرآني از عهده يک سازمان صرف برنمي آيد.

همچنين در اين جلسه يک فعال قرآني خوزستان اظهار کرد: اگر به پيشينه تاريخي خوزستان در حوزه قرآن کريم نگاهي داشته باشيم، ادعاي بي نظير بودن استان در کشور را خواهيم داشت؛ هيچ استاني در کشور به اندازه خوزستان اين همه ظرفيت و پيشينه ندارد.

جمال بيت مشعل در پايان با اشاره به اينکه در حوزه نظريه پردازي علوم قرآني و حديث بي نظير هستيم، عنوان کرد: حوزه قرآني خيلي عظيم و بزرگ است و با فعاليت در اين حوزه خيلي زودتر از ساير حوزه ها جواب مي گيرم.

حسين گمار يکي ديگر از فعالان قرآني خوزستان اظهار کرد: زحمت کشان قرآني شخصيت  بسيار بالايي دارند و تعداد آنها خيلي بالاتر از حاضران در جلسه فعلي است.

وي با اشاره به اينکه فعالان قرآني بدون چشمداشت فعال مي کنند، افزود: ظرفيت هاي قرآني در خوزستان خيلي زياد است و اصلا علاقه اي به اصرار کردن براي همکاري مديران نداريم.

وي در پايان گفت: فعالان قرآني خوزستان در صورت تأمين و فراهم کردن زيرساخت ها خود امکان تأمين منابع مالي را دارند؛ آنها مي توانند با راه اندازي دانشگاه هاي قرآني از ديگر کشورها دانشجويان قرآني را جذب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ترويج فرهنگ صحيفه خواني و نهج البلاغه اي، حمايت مؤسسات قرآني براي تأمين مکان و حق الزحمه مربيان قرآني و همچنين تقويت برگزاري نمايشگاه هاي قرآني با همکاري مؤسسات قرآني از جمله تقاضاهاي فعالان قرآني در اين جلسه بود.

تعداد بازديد:175 آخرين تغييرات:97/03/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر