چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/پزشكي

آماده باش اورژانس کشور برای اجرای طرح تابستانه

آماده باش اورژانس کشور براي اجراي طرح تابستانه

سخنگوي سازمان اورژانس کشور گفت: طرح تابستانه از امروز (پنجشنبه) ۲۴ خرداد ماه آغاز مي‌شود و نيروهاي اورژانس در اين طرح در چندين حوزه فعاليت مي‌کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، مجتبي خالدي، در مورد تمهيدات اورژانس براي طرح تابستانه اظهار کرد: طرح تابستانه از ۲۴ خرداد  آغاز مي‌شود و نيروهاي اورژانس در چند حوزه از جمله بخش پيش بيمارستاني فعاليت مي کنند که در اين قسمت ۲۵۰۰ پايگاه اورژانس در سطح کشور در حالت آماده باش قرار دارند و همچنين از ۴۰۰۰ دستگاه آمبولانس ۶۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵۰ دستگاه موتورلانس، دو فروند آمبولانس دريايي و همچنين ۳۳ فروند بالگرد استفاده مي‌شود.

سخنگوي سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: در طرح تابستانه اولويت اصلي ما جاده‌هاي کشور است و تاکيد داريم که از ساعت ۱۸ تا ۲۴ آمبولانس‌ها در کنار جاده‌ها مستقر شوند تا دسترسي مردم به عوامل اورژانس سريعتر صورت گيرد.

وي ادامه داد: همچنين تمهيدات لازم براي تجهيز نيروهاي اورژانس و امکانات مورد نياز براي خدمات رساني از جمله تجهيزات مصرفي و غير مصرفي و در نظر گرفتن موارد مورد نياز براي مسائلي از جمله گرما زدگي و غرق شدگي انديشيده شده و دستورالعمل‌هاي لازم نيز در اين راستا به مراکز درماني، اروژانس‌هاي بيمارستان‌هاي کشور  با توجه به اينکه آنها نقطه اتصال اورژانس پيش بيمارستاني و بخش درمان هستند، داده شده است.

خالدي در مورد مزيت‌هاي بکارگيري بالگردهاي اورژانس براي امداد رساني، گفت: عوامل امدادي معمولا در جاده‌هاي اصلي کشور مستقر مي‌شوند و يکي از نگراني‌هاي مردم عموما اين است که اگر از جاده‌هاي اصلي فاصله بگيرند آيا در صورت بروز اتفاق، امداد رساني به آنها انجام مي‌شود يا خير؟ که در اين راستا بالگردها کمک بسياري هستند تا در مناطق صعب العبور حضور داشته باشند. يکي ديگر از مزيت‌هاي بکارگيري بالگردها، توانمندي آنها در انتقال بيشتر مصدومان به مراکز درماني است. و به همين دليل ما درخواست داديم بالگردهاي اورژانس در آينده نيز افزايش پيدا کند.

وي همچنين گفت:‌ مجموعا در طرح تابستانه امسال ۱۴ هزار نيرو شرکت مي‌کنند و اميدواريم که بتوانيم به خوبي به هموطنان‌مان خدمت رساني کنيم.

تعداد بازديد:141 آخرين تغييرات:97/03/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر