شنبه 3 فروردين 1398 - 16 رجب 1440 - 23 مارس 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کارگروه کشاورزی برای حمایت از تجار ایران و ارمنستان تشکیل شود

سجادي در ديدار با وزير کشاورزي ارمنستان:

کارگروه کشاورزي براي حمايت از تجار ايران و ارمنستان تشکيل شود

سفير ايران در ارمنستان خواستار تشکيل کارگروه کشاورزي براي حمايت از تجار و فعالان اقتصادي دو کشور شد و گفت: اميدواريم تفاهم‌هاي منعقد شده بين دو کشور بايد به صورت عملياتي فعال شوند.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد کاظم سجادي سفير ايران در ارمنستان با آرتور خاچاتريان وزير کشاورزي آن کشور ديدار کرد.

وي در اين ديدار با اعلام اينکه سرمايه‌گذاران ايران در حال فعاليت در حوزه کشت محصولات کشاورزي در زمين‌هاي حاصلخيز ارمنستان هستند، اظهار داشت: چنانچه امور اداري و گمرکي براي تسهيل حضور سرمايه گذران و تجار ايران روان‌سازي شود، کشت فراسرزميني از سوي ايران در ارمنستان توسعه و گسترش خواهد يافت.

سجادي همچنين خواستار تشکيل کارگروه کشاورزي براي حمايت از تجار و فعالان اقتصادي دو کشور شد و گفت: تفاهم‌هاي منعقد شده  بين دو کشور بايد  به صورت عملياتي فعال شوند.

سفير ايران در ارمنستان همچنين با اشاره به امضاي توافقنامه ترجيحي بين ايران و اتحاديه اورآسيا آن را زمينه مناسبي براي توسعه و گسترش همکاري‌هاي دوجانبه خصوصا در بخش کشاورزي ارزيابي کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، خاچاتريان وزير جديد کشاورزي جمهوري ارمنستان نيز در اين ديدار، از وضعيت همکاري‌هاي خوب دو کشور در حوزه‌هاي کشاورزي، دامپروري و شيلات ابراز رضايت و تاکيد کرد: بايد سطح اين همکاري‌ها و مبادلات در چارچوب کميسيون مشترک همکاري‌هاي اقتصادي دو کشور بيش از پيش توسعه يابد.

تاکيد بر همکاري در زمينه شيلات، دامپروري و فرآوردهاي دامي، افزايش همکاري‌هاي استاني بين استان‌هاي اردبيل، آذربايجان شرقي و غربي با استان‌هاي مرزي ارمنستان و ارتباط مراکز پژوهشگاهي و دانشگاهي دو کشور در حوزه کشاورزي از ديگر محورهاي مذاکرات سفير کشورمان در ايروان با وزير کشاورزي ارمنستان بود.

تعداد بازديد:113 آخرين تغييرات:97/03/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر