یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

فرزندان حضور در یک خانواده شاد را به محیط بیرونی ترجیح می دهند

فرزندان حضور در يک خانواده شاد را به محيط بيروني ترجيح مي دهند

رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران اظهار داشت: فرزندان خانواده هاي شاد و با نشاط حضور در محيط خانواده را به ماندن در بيرون از خانه ترجيح مي دهند.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسن موسوي چلک با اشاره به اين که خانواده مهم ترين نهاد اجتماعي، است، گفت: جامعه پذير کردن فرزندان و آموزش مهارت هاي اجتماعي و ارتقاي سواد اجتماعي از جمله مهم ترين کارکردهاي يک خانواده به شمار مي آيند.

وي همچنين در ادامه افزود: فرزندان خانواده هايي که فرهنگ گفت و گو را به بهترين شکل ممکن نهادينه کرده اند در ايام بزرگسالي بسيار کم تر از ساير خانواده ها دچار آسيب هاي مختلف اجتماعي مي شوند.

رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران همچنين در ادامه اضافه کرد: عدم برخورداري افراد خانواده از مهارت هاي ارتباطي کارکرد و هدف اصلي خانواده را به عنوان يک نهاد اجتماعي تضعيف و خدشه دار مي کند.

وي با اشاره به ضرورت وجود فضاي شاد در بطن خانواده ها، تصريح کرد: ايجاد شادي و نشاط در يک خانواده نيازمند هزينه يا سرمايه هاي اقتصادي نيست، در حالي که با کم ترين سطح اقتصادي مي توان شادي و نشاط را در محيط خانواده ايجاد کرد.

 موسوي چلک همچنين در ادامه افزود: فرزندان خانواده هاي شاد و با نشاط حضور در محيط خانواده را به ماندن در بيرون از خانه ترجيح مي دهند.

وي با اشاره به اين که والدين الگوي مرجع فرزندان هستند، عنوان کرد: سلامت روان والدين به عنوان يک الگوي مرجع تاثير مثبتي در رشد و زندگي فرزندان دارد، به طوري که فرزندان با الگوگيري هاي مناسب از والدين خود از آسيب هاي مختلف اجتماعي فاصله مي گيرند.

رئيس انجمن مددکاران اجتماعي ايران با اشاره به سرعت انتقال اطلاعات در جوامع امروزي، اظهار داشت: ارتقاي اطلاعات فرزندان از طريق فضاي مجازي باعث شده تا نظم موجود در خانواده ها طبق روال سال هاي گذشته عملکرد موفقي را نداشته باشد.

وي همچين در ادامه افزود: دسترسي آسان به اطلاعات متنوع از طريق فضاي مجازي باعث شده تا فرزندان امروزي از والدين خود در مسير برخورداري از اطلاعات متنوع جلوتر باشند.

تعداد بازديد:341 آخرين تغييرات:97/03/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر