چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

برنامه ریزی برای خرید سوغات توسط حجاج از داخل کشور

برنامه ريزي براي خريد سوغات توسط حجاج از داخل کشور

در نشست شوراي هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت برنامه ريزي براي تامين سوغات حجاج از بازار داخلي بررسي و بر لزوم پيگيري موضوع اختصاص ارز به زائران تاکيد شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج، سرپرست حجاج ايراني در نشست امروز شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت تاکيد کرد: با توجه به نزديک شدن به زمان اعزام هاي حج 97 ، تصميم گيري به موقع براي جلوگيري ازآسيب ها ضروري است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسکر لزوم توجيه زائران درجلسات متمرکز آموزشي در استان ها و مناطق را يادآور شد و ازمسئولان فرهنگي و اجرايي خواست حداکثر بهره برداري از اين جلسات صورت گيرد.

وي تصريح کرد: در اين جلسات موضوعات کليدي براي زائران بيان شود و از طرح مطالب غير ضروري پرهيز شود.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت گفت: بعثه مقام معظم رهبري ، سازمان حج وزيارت و صدا وسيما بايد نسبت به سال هاي قبل به موضوع اطلاع رساني اهتمام بيشتري داشته باشند.

درادامه اين جلسه آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اقدامات صورت گرفته براي تامين ارز مورد نيازحج امسال، تصريح کرد: با همکاري بانک مرکزي در تلاش هستيم تا مشکلات باقيمانده در مورد انتقال ارز مربوط به هزينه هاي سفر حج برطرف گردد.

وي با اشاره به عضويت حدود 27 هزار نفر از زائران حج امسال در پيام رسان هاي ايراني افزود: ارتباط دو سويه خوبي با زائران و کارگزاران حج 97 برقرارشده است و اطلاعات کاربردي به صورت مستمر براي آنها ارسال و به سوالات شان پاسخ داده مي شود.

وي اضافه کرد: عمليات وارد کردن اطلاعات حجاج درسيستم مسار براي صدور رواديد سفر به عربستان هم آغاز شده و مشکلي در اين حوزه نخواهيم داشت.

بر پايه اين گزارش ، آقاي دکتر سيدعلي مرعشي رئيس مرکز پزشکي حج و زيارت جمعيت هلال احمر نيز از ثبت نتايج معاينات پزشکي حجاج درنرم افزار اين مرکزخبر داد و گفت: بسته بندي داروهاي

انتقالي به عربستان درحال اتمام است و قرارداد حمل آن به امضاء رسيده و براي ترخيص داروها نيز برنامه ريزي شده است.

رئيس سازمان حج و زيارت هم ازمسئولان مرکز پزشکي حج و زيارت خواست ضمن هماهنگي با وزارت بهداشت عربستان، زمينه استفاده ازامکانات بيمارستان هاي سعودي در مدينه منوره ، مکه مکرمه و مشاعر را براي درمان بيماران فراهم کنند.

اين جلسه با گزارش حجج الاسلام والمسلمين سيد جواد مظلومي معاون فرهنگي و حميد احمدي مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري درباره برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي برگزاري جلسات اسرار و معارف حج و متمرکز آموزشي در استانها ، اجراي طرح هاي مودت و ياوران حجاج و تهيه و توزيع بسته هاي فرهنگي ادامه يافت.

در پايان اين جلسه بر لزوم پيگيري موضوع اختصاص ارز به زائران سفرهاي زيارتي تاکيد شد و آقاي محمد آزاد معاون توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت با اشاره به سال حمايت از توليد داخلي، اقدامات انجام شده براي تامين سوغات حجاج از بازار ايران با استفاده از فضاي مجازي را بيان کرد.

گفتني است بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت پيشتر اعلام کردند که زائران خانه خدا مي توانند خريد سوغاتي خود را با محوريت کالاي ايراني از فروشگاه هاي داخلي، آن هم به صورت اينترنتي انجام دهند.

اين برنامه ريزي گامي درجهت تحقق شعارسال يعني «حمايت از کالاي ايراني» است و ضمن جلوگيري از خروج ارز از کشورموجب خواهد شد زائران ايراني به جاي بازارگردي و خريد از بازارهاي عربستان، سوغاتي هاي خود را از داخل کشور تهيه کنند.

 

تعداد بازديد:385 آخرين تغييرات:97/03/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر