پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

گسترش فرهنگ کتابخوانی نیازمند استفاده از همه ظرفیت ها است

استاندار سيستان و بلوچستان:

گسترش فرهنگ کتابخواني نيازمند استفاده از همه ظرفيت ها است

زاهدان - استاندار سيستان و بلوچستان گفت :براي گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخواني بايد از همه ظرفيت هاي موجود استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد دانيال محبي امشب در جلسه انجمن کتابخانه هاي عمومي سيستان و بلوچستان گفت: گسترش فرهنگ مطالعه منوط به استفاده از ظرفيت خيرين براي توسعه زير ساخت ها است و قطعا زيبا سازي فضاهاي مطالعه مي تواند مشوقي براي مخاطبان باشد.

وي همچنين تبليغات رسانه اي را در گسترش فرهنگ کتابخواني موثر دانست و از اصحاب رسانه خواست تا با برنامه ريزي در اين زمينه شور و هيجان جواني را درمسير کتابخواني هدايت کنند.

مدير کل کتابخانه هاي عمومي سيستان و بلوچستان نيز در اين نشست ضمن ارائه گزارشي از عملکرد اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان گفت: به منظور حمايت از نويسندگان بومي در سال گذشته بيش از ۶۰ ميليون تومان کتاب از مولفين استاني خريداري شده است.

اسفنديار زيدآبادي تاسيس انجمن خيرين کتابخانه ساز و ايجاد کتابخانه هاي مشارکتي با ساير سازمان ها را از مهمترين اقدامات انجام گرفته در اداره کل کتابخانه هاي عمومي سيستان و بلوچستان در سال گذشته عنوان کرد و افزود : اين اداره کل آمادگي آنرا دارد تا با استفاده از اماکن بلا استفاده ساير سازمان ها نسبت به راه اندازي کتابخانه هاي عمومي مشارکتي اقدام کند.

وي با اشاره به برگزاري جشنواره کتابخواني رضوي نيز گفت: هشتمين دوره مسابقات کتابخواني رضوي با معرفي ۷عنوان کتاب تا پايان تير ماه سال جاري در دو بخش مکتوب و الکترونيکي و در ۳ سطح کودک، نوجوان وبزرگسال درحال برگزار ي است.

زيدآبادي افزود :علاقمندان جهت دريافت منابع مسابقات مي توانند از طريق سايت خبري اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان به آدرس (www.zahedanpl.ir) و يا به يکي کتابخانه هاي عمومي سطح استان مراجعه کنند و براي شرکت در جشنواره الکترونيک مي توانند به آدرس(razavi.iranpl.ir ) مراجعه و ضمن ثبت نام فايل کتاب و پاسخ نامه ها را دريافت کنند.

تعداد بازديد:137 آخرين تغييرات:97/03/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر