جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

اعلام کاندیداهای جایزه قلم در بخش داستان کودک و نوجوان

اعلام کانديداهاي جايزه قلم در بخش داستان کودک و نوجوان

دبير جايزه قلم زرين کانديداهاي اين جايزه ادبي در بخش داستان کودک و نوجوان را معرفي کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، وجيهه ساماني دبير شانزدهمين دوره جايزه قلم زرين درباره پايان اين دوره از داوري‌ها اظهار داشت: تمام گروههاي پنجگانه در هفته جاري جلسه نهايي خود را برگزار و کتاب برگزيده خود را اعلام مي‌کنند.

وي با اشاره به برگزاري آخرين جلسه داوري گروه داستان کودک و نوجوان افزود: اين جلسه در روز چهارشنبه ٣٠ خرداد ماه در محل انجمن قلم و با حضور سه داور محترم اين گروه و بنده برگزار شد که طي دو ساعت بحث و تبادل نظر و جمع بندي امتيازات، از ميان کليه آثار چاپ شده در سال ٩٦ در حوزه داستان کودک و نوجوان، که طبق ليست دريافتي از خانه کتاب ٩٤٦ عنوان کتاب بود، آثار زير به عنوان کانديداي دريافت جايزه قلم زرين انتخاب و معرفي شد:

١-پرواز با پاراموتور را دوست دارم؛ علي آرمين؛ نشر جمکران

٢-روايتي ساده از ماجرايي پيچيده؛ ابراهيم حسن بيگي؛ نشر سوره مهر

٣-شاخ دماغيها؛ عذرا موسوي؛ نشر شهرستان ادب

٤-باغ خرمالو؛ هادي حکيميان؛ نشر شهرستان ادب

وجيهه ساماني ارزيابي داوران اين بخش از آثار چاپ شده سال ٩٦ را چنين عنوان کرد: متاسفانه در بخش داستان کودک و نوجوان، شاهد آثار چندان قوي و درخوري نبوديم. آثار به لحاظ کمي زياد بودند، اما از نظر کيفي آثار چندان مطلوبي به چاپ نرسيده بود.

يکي از بزرگترين چالشهاي داوران در اين بخش، کتابهايي بود که بعد از سالها تجديد چاپ شده بود، اما در شناسنامه کتاب چاپ اول درج شده بود. بسياري از اين آثار توسط داوران مطالعه و ارزيابي شد و بعدا متوجه شديم که آثار متعلق به بيش از يک دهه قبل بوده است که مجددا تجديد چاپ شده. و نکته جالب توجه اينجا بود که اتفاقا آثار قوي و خوبي در بين آنها به چشم ميخورد. ولي متاسفانه از دور مسابقه کنار گذاشته شد.

دبير شانزدهمين دوره جايزه قلم زرين با اشاره به برگزاري اين جايزه در روز چهاردهم تيرماه مصادف با روز ملي قلم افزود: اخبار و اطلاعات گروههاي شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان، داستان و رمان بزرگسال و پژوهش و نقد ادبي و کتابهاي کانديداي دريافت جايزه قلم زرين در هر بخش، متعاقبا اعلام خواهد شد.

تعداد بازديد:280 آخرين تغييرات:97/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر