چهارشنبه 13 فروردين 1399 - 7 شعبان 1441 - 1 آپريل 2020
صفحه اصلي/خانواده

برگزاری آزمون دوره‌ آموزش تسهیل‌گری اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکت

روز جمعه و به صورت هم‌زمان در ۷ استان کشور؛

برگزاري آزمون دوره‌ آموزش تسهيل‌گري اقتصادي و اجتماعي بنياد برکت

روز جمعه و به صورت هم‌زمان در ۷ استان کشور آزمون دوره‌ آموزش تسهيل‌گري اقتصادي و اجتماعي بنياد برکت برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در طرح‌هاي توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور خود از جمله «طرح آسمان»، ايجاد اشتغال پايدار در مناطق کم‌تر توسعه‌يافته‌ کشور را به شکل جدي در دستور کار دارد. در طرح آسمان با هدف نهايي ايجاد اشتغال، گروه‌هاي ۱۵ تا ۲۰ نفره با رويکرد توانمندسازي اقتصادي و اجتماعي در مناطق هدف تشکيل مي‌شود. در مبحث توانمندسازي اجتماعي، افراد متقاضي شغل از طريق آموزش، خودباوري و اعتماد به نفس، آمادگي پذيرش شغل را کسب مي‌کنند که اين مهم بر عهده‌ي تسهيل‌گران بنياد برکت خواهد بود. عمده تسهيل‌گران حال حاضر در کشور بيش‌تر بر مسايل اجتماعي تمرکز دارند و کم‌تر مباحث اقتصادي با رويکرد اشتغال‌زايي را مورد توجه قرار مي‌دهند. از اين رو، بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تصميم به برگزاري دوره‌ آموزش تسهيل‌گري گرفته است تا افراد علاقه‌مند به فعاليت در اين حوزه را با مفاهيم و مباني کلي اقتصادي، مالي و جامعه‌شناسي آشنا نموده و توانايي همکاري در فرآيند ايجاد و تثبيت مشاغل خرد را در مناطق هدف کسب کنند.

آزمون ورودي دوره‌ي آموزش تسهيل‌گري با حضور صدها داوطلب روز جمعه اول تير ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به‌طور هم‌زمان در ۱۱ شهر در ۷ استان کشور، با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي برگزار مي‌شود.

آذربايجان غربي، لرستان، کردستان، سيستان و بلوچستان، چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد و ايلام استان‌هايي هستند که اين آزمون در آن‌ها برگزار خواهد شد.

از بين داوطلبان اين آزمون، ۱۴۰ داوطلب پذيرفته‌شده‌ نهايي پس از انجام مصاحبه به تهران اعزام مي‌شوند و از سوي بنياد برکت به‌طور رايگان در دوره‌هاي آموزشي تخصصي شرکت خواهند کرد.

پذيرفته‌شدگان در مجموع يک دوره‌ي آموزشي يک ماهه را پشت سر گذاشته و سپس در صورت موفقيت در ارزيابي تخصصي، براي اجراي طرح آسمان در مناطق هدف استان‌هاي مختلف با بنياد برکت همکاري خواهند داشت.

وظيفه‌ اصلي اين تسهيل‌گران آماده‌سازي افراد جوياي شغل براي کسب دانش و مهارت‌هاي لازم براي ورود به بازار کار است. پس از بهره‌مندي از اين مهارت‌ها و توانمندي اجتماعي، تسهيلات لازم از سوي بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در اختيار متقاضيان کار قرار مي‌گيرد تا به لحاظ اقتصادي نيز شرايط کافي را براي فعاليت و اشتغال پيدا کنند.

اين تسهيل‌گران که رابطه‌ي استخدامي با بنياد برکت نخواهند داشت، به عنوان افراد توانمند محلي و آشنا با جنبه‌هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي مناطق هدف، مي‌توانند با رويکرد علمي و روز به فرآيند اشتغال، نقش مهمي در پايداري مشاغل ايجادشده داشته باشند.

تعداد بازديد:385 آخرين تغييرات:97/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر