چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

روحیه معرفتی در ترویج قرآن باعث عمل قرآنی در جامعه می‌شود

رئيس سازمان اوقاف:

روحيه معرفتي در ترويج قرآن باعث عمل قرآني در جامعه مي‌شود

رئيس سازمان اوقاف با تأکيد بر تربيت حافظان قرآني گفت: اگر روحيه معرفتي و بصيرتي در زمينه ترويج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآني نيز در جامعه حاکم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دومين نشست ستاد حفظ قرآن کريم سازمان اوقاف و امور خيريه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين محمدي؛ نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در سالن جلسات اين سازمان برگزار شد.

رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با تأکيد بر تربيت حافظان قرآني و اهتمام بيش از پيش بر اين مسأله، اظهار کرد: اگر مي‌خواهيم کار قرآني کنيم بايد با روحيه معرفتي و بصيرتي باشد و اين روحيه به همراه حفظ قرآن در حافظان قرآني ايجاد شود.

وي افزود: اگر روحيه معرفتي و بصيرتي در زمينه ترويج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآني نيز در جامعه حاکم خواهد شد و عمل قرآني جامعه را قرآني خواهد کرد.

مشخص شدن فعاليتهاي استانهاي موفق و کمتر موفق با اعداد و ارقام و معرفي و تقدير از استانهاي موفق و همينطور مطالبه‌گري از استانهاي کم تر موفق و تشويق آنها به اهتمام بيشتر به مسئله حفظ قرآن از ديگر مطالبي بود که نماينده ولي فقيه در سازمان اوقاف و امور خيريه به آنها اشاره کرد.

اين جلسه با هدف تصميم‌گيريهاي کلان در زمينه حفظ قرآن کريم، ارائه گزارشي از فعاليتهاي صورت گرفته در ستاد حفظ و ارائه گزارشي از هماهنگيهاي ستادي بين معاونتهاي سازمان اوقاف در عرصه تعاملات بيشتر براي حفظ قرآن برگزار شد.

ايجاد هماهنگي بين معاونت هاي سازمان اوقاف و امور خيريه و بسيج شدن براي حرکت جامع در زمينه حفظ قرآن در کشور، بررسي سامانه جامع حفظ قرآن، طراحي، محتواي سامانه و خريداري آن و ضرورت اهتمام بيشتر به مسأله حفظ قرآن کريم و در اولويت قرار دادن اين مسأله از ديگر اهداف برگزاري اين جلسه بود.

در اين جلسه همچنين حجت‌الاسلام علي قاسمي؛ دبير ستاد مرکزي حفظ قرآن به ارائه گزارشي از فعاليت هاي اين ستاد در زمينه برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري براي اهداف آينده، آموزش هاي حضوري، تعاملات با ستادهاي آموزشي حفظ قرآن در کشور، تربيت قاريان قرآن و دوره‌هاي تربيت مربي حفظ قرآن پرداخت.

تعداد بازديد:170 آخرين تغييرات:97/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر