پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

عملکرد تیم ملی در روسیه فراتر از انتظار بود/کی‎روش باید بماند

مظلومي در گفتگو با مهر:

عملکرد تيم ملي در روسيه فراتر از انتظار بود/کي‎روش بايد بماند

سرمربي پيشين تيم استقلال با تاکيد بر اينکه تيم ملي پيش از جام جهاني ديدارهاي تدارکاتي خوبي نداشت، گفت: با اين حال ملي‎پوشان فراتر از انتظار ظاهر شديم.

پرويز مظلومي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص عملکرد تيم ملي ايران در جام جهاني برابر مراکش، اسپانيا و پرتغال گفت: ما در جام جهاني اين دوره خوب ظاهر شديم و توانستيم برخلاف دوره هاي قبل به چهار امتياز دست پيدا کنيم.مطمئنا اگر خودباوري بيشتري داشتيم، مي توانستيم به دور بعد صعود کنيم.

وي تاکيد کرد: مشکل اصلي ما نبود بازي هاي تدارکاتي بود، شايد اگر ما هم مانند ديگر کشورهاي حاضر در جام جهاني بازي هاي تدارکاتي خوبي را با حريفان قدرتمند برگزار مي کرديم، مي توانستيم اسپانيا و پرتغال را شکست داده و به دور بعد صعود کنيم اما متاسفانه تحريم ها باعث شد تا هم ما نتوانيم به برخي کشورها سفر کرده و هم ديگر تيم هاي کشورهاي ديگر به ايران آمده و با ما بازي کنند و همين مساله باعث شد تدارکات قوي نداشته باشيم و شانس صعود به مرحله بعد را از دست بدهيم.

مظلومي در ادامه تصريح کرد: در مقابل مراکش بعد از ۲۰ دقيقه ابتدايي فوق العاده بوديم و توانستيم در ثانيه هاي پاياني با اشتباه مدافع حريف به گل دست پيدا کرده و سه امتياز را براي خود کنيم و برابر اسپانيا هم آنقدر خوب ظاهر شديم که حتي مي توانستيم برنده آن بازي باشيم و مقابل پرتغال هم يک بازي خوب را ارائه داديم. با نمايش هاي بي نظيري که داشتيم مي توانستيم به دور بعد صعود کنيم البته شايد کمي هم توقعات مردم بالا رفته بود و همه انتظار داشتند ضربه طارمي در ديدار برابر پرتغال به گل بنشيند و ما حسرت صعود به دور بعد را نداشته و شاهد اشک هاي اين بازيکن هم نباشيم.

سرمربي پيشين استقلال تاکيد کرد: ايران در جام جهاني ۲۰۱۸ فراتر از انتظار ظاهر شد. مي توانستيم صعود کنيم و اين موضوع باعث مي شد هم شادي به خانه ايراني ها بيايد و هم اعتبار فوتبال ما بيشتر شود اگرچه با همين نتايج هم قدرت خود را به همگان نشان داديم و از حيثيت فوتبال ايران دفاع کرديم.

مظلومي در ادامه گفت: مقابل پرتغال نبض بازي را در اختيار گرفتيم، بازيکنان ما عملکرد خيلي خوبي داشتند. در ديدار با پرتغال که بازي مرگ و زندگي براي ما بود، توانستيم فوتبال خوب ارائه داده و چند موقعت مسلم را از دست بدهيم. به هر حال اين بازي ها با بازي هاي آسيايي تفاوت بسياري داشت. بازيکنان ما اين موضوع را درک کرده بودند و اگر شرايط بهتري از لحاظ امکاناتي داشتيم مطمئنا به جاي پرتغال يا اسپانيا يکي از گزينه هاي صعود به دور بعد ما بوديم.

وي در مورد کي روش و اينکه اين روزها بحث رفتن وي از فوتبال ايران مطرح است، گفت: او بايد بماند، کي روش مربي بادانشي است براي فوتبال ما زحمات زيادي کشيده است. با توجه به اينکه زمان زيادي تا شروع تورنمنت جام ملت هاي آسيا باقي نمانده حتما کي روش بايد به عنوان سرمربي باقي بماند تا بتواند با شناختي که از بازيکنان ايراين دارد يک تيم خوب را روانه ميدان کند تا به قهرماني برسد. حالا اگر مايل بود که بعد از جام ملت ها در ايران بماند چه بهتر و اگر نبود بايد به دنبال يک مربي خوب براي تيم ملي کشورمان باشيم.

سرمربي پيشين استقلال در پاسخ به اين پرسش که «بهترين بازيکن ايران در جام جهاني چه کسي بود؟»، گفت: بهترين بازيکن، تيم ملي فوتبال ايران بود. همه بازيکنان بدون نقص بازي کردند و تمام توان خود را به کار بستند، شاهد بوديم درون دروازه تا خط حمله همه بهترين بودند و نمي توان نامي را براي بهترين انتخاب کرد.

مظلومي در پاسخ به اين پرسش که «شما سال ها در استقلال بازي کرده ايد به نظر شما بهترين بازيکن آبي پوشان در تيم ملي چه کسي بود؟»، گفت: به اعتقاد من اميد ابراهيمي و مجيد حسيني بي نظير بودند. ابراهيمي فوتبال فوق العاده اي از خود به نمايش گذاشت و باعث شد تا همه او را تحسين کنند. مجيد حسيني در اوج جواني با خونسردي کامل مقابل مهاجمان صاحب نام دنيا قرار گرفت و بازي هاي قابل قبولي به نمايش گذاشت.

وي در پايان و در پاسخ به اين پرسش که «آيا درست است در روزهاي آينده سرمربي تيم نفت مسجدسليمان خواهد شد؟»، گفت: صحبت هايي در اين خصوص با من شده البته من تاکيد داشته ام که محمود فکري همچنان سکان هدايت نفت را بر عهده داشته باشد ولي با توجه به جواب منفي او هم با من و هم با عبدالله ويسي صحبت شده البته گفته شده با ويسي به توافق هايي رسيده اند ولي من منتظر پاسخ نهايي مسئولان نفت هستم.

تعداد بازديد:337 آخرين تغييرات:97/04/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر