چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

ایجاد میز خدمت بهزیستی در تمام استان ها/نظارت در جهت رضایت مردم

مدير کل دفتر مديريت عملکرد بهزيستي اعلام کرد؛

ايجاد ميز خدمت بهزيستي در تمام استان ها/نظارت در جهت رضايت مردم

مديرکل دفتر مديريت عملکرد سازمان بهزيستي، از راه اندازي «ميز خدمت» در تمام استان هاي کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، يکي از موضوعاتي که از گذشته در تعامل مردم با دستگاه هاي اجرايي مطرح مي شد سرگرداني مردم براي طرح درخواست ها و پيگيري آنها بود.به همين منظور طرح هاي مختلفي از قبيل تکريم ارباب رجوع ، دولت الکترونيک ،پيشخوان دولت و ...در کشور پيشنهاد و بخشي هم اجرايي شد.

البته به رغم همه اين تمهيدات همچنان نارضايتي مردم از جاهايي که براي پيگيري کارها مي روند وجود دارد و دولت الکترونيک هم در همين راستا پيگيري مي شود.

گر چه تا اجرايي شدن کامل دولت الکترونيک  فاصله زيادي در کشور داريم ولي گام هايي هم برداشته شده است.بعد از ابلاغ منشور حقوق شهروندي توسط رئيس جمهور و به تبع آن تصويب «حقوق شهروندي در نظام اداري»  و بخشنامه اول خرداد رييس جمهور مقرر شد همه دستگاه هاي اجرايي ميز خدمت حضوري را  در واحد هاي عملياتي تا اول تيرماه ۹۷ راه اندازي کنند.

سيد حسن موسوي چلک مشاور رئيس و مديرکل دفتر مديريت عملکرد بهزيستي کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: برهمين اساس توسعه ميزخدمت در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر در تمام استان ها ميز خدمت راه اندازي شد.در ستاد سازمان هم راهنماي  ميزخدمت قبلي توسعه  يافت.

وي با اساشا به اينکه براي راه اندازي "ميز خدمت الکترونيک" هم گام هاي خوبي برداشته شده است گفت: پيش بيني مي شود تا شهريور ۹۷ بخش عمده يي از خدمات سازمان که مشمول ميزخدمت مي شوند راه اندازي شوند.

وي گفت:در تمام  بهزيستي شهرستان هاي مرکز استان هم ميزخدمت مستقل راه اندازي شد.در تمام واحد هاي ستاد بهزيستي استان ها که واحد عملياتي نيستند هم راهنماي ميزخدمت حضوري فعال شدند.

موسوي افزود : نظربه اهميت ميزخدمت در افرايش رضايت مراجعين و شفافيت و ارتقاء سلامت اداري با تشکيل کارگره و برگزاري جلسات منظم و تقسيم کار  بين واحد هاي مرتبط هماهنگي خوبي انجام شده است.

وي تاکيد کرد: تلاش مي شود با نظارت مستمر و ارزيابي عملکرد اين حوزه و شناسايي نقاط قوت و ضعف و ارايه راهکارهاي ارتقاء اين طرح  زمينه افزايش رضايت مردم و تسريع در ارايه خدمات و پاسخ ها به افراد کارآمدي دستگاه هايي اجرايي افزايش پيدا کند.

تعداد بازديد:133 آخرين تغييرات:97/04/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر