سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

گردهمایی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه اینوتکس

گردهمايي استارتاپ ها و شرکت هاي دانش بنيان در نمايشگاه اينوتکس

هفتمين نمايشگاه بين المللي نوآوري و فناوري (INOTEX ۲۰۱۸)، نمايشگاه تخصصي در حوزه تکنولوژي و نوآوري در ايران از ۱۴تا ۱۶ تيرماه ۱۳۹۷ در محل نمايشگاه‌هاي تخصصي شهرداري تهران برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، در نمايشگاه بين المللي نوآوري و فناوري (INOTEX ۲۰۱۸) استارت‌آپ‌ها، سرمايه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌هاي ايران با هدف افزايش هم‌افزايي ميان فعالان حوزه استارت‌آپي گرد هم مي آيند.

پارک فناوري پرديس با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري کشور به‌عنوان متولي اين رويداد بين‌المللي امسال ميزبان ۱۵۰ استارت‌آپ، ۱۶ شتاب‌دهنده، ۱۱ سرمايه‌گذار خطرپذير و بيش از ۱۰۰ شرکت دانش بنيان در اين نمايشگاه است.

يکي از مهمترين بخش‌هاي نمايشگاه امسال، «استيج» است که در قالب يک برنامه سه روزه با هدف بررسي چالش‌هاي استارت‌آپي ايران طراحي شده است. در اين برنامه  به موضوعاتي چون سرمايه‌گذاري اوليه و کلان، موضوعات حقوقي، مشکلات توسعه فني و رشد استارت‌آپ‌ها پرداخته خواهد شد. رويداد ايده‌هاي ارزشمند، رويداد باني، صبح خلاق تهران از ديگر برنامه‌هايي است که در حاشيه «استيج» در اينوتکس امسال برگزار مي‌شود.

«اينوتکس تلنت»، يکي ديگر از برنامه‌هاي ويژه امسال است که نقش پل ارتباطي بين استارت‌آپ‌ها و متقاضيان جوياي کار را ايفا مي‌کند. در اين بخش فارغ‌التحصيلان مي‌توانند با استارت‌آپ‌ها، شرکت‌هاي دانش بنيان در حوزه‌هاي مختلف آشنا شوند و از فرصت‌هاي شغلي موجود در اين شرکت‌ها مطلع گردند.

در حاشيه اينوتکس ۲۰۱۸، فن‌بازارهاي سراسر کشور نيز در قالب يک گردهمايي به همفکري و تبادل ايده خواهند پرداخت. يکي ديگر از برنامه‌هاي امسال برگزاري دومين نشست تجاري فناوري (D۸) با حضور شرکتهاي فناور ۴ کشور در حوزه انرژي هاي تجديدپذير در ايران خواهد بود که با محوريت بررسي فرصت‌هاي مناسب براي مشارکت برگزار مي‌شود.

«هکتان اينوتکس» نيز از جمله برنامه‌هاي جانبي امسال اين نمايشگاه است که از يک هفته قبل آغاز شده و در مراسم افتتاحيه نمايشگاه برندگان اين ماراتون اعلام خواهند شد.

نمايشگاه اينوتکس امسال با محوريت «شهر هوشمند» بوده و  اين نمايشگاه با توجه ويژه به بحث مديريت هوشمند انرژي، حمل و نقل هوشمند، اينترنت اشيا، زيرساخت‌هاي هوشمند، بهداشت و سلامت هوشمند و البته محيط و محل زندگي هوشمند طراحي شده است. به همين دليل اولين گردهمايي شهرداري‌هاي کلان‌شهرهاي ايران با حضور شهرداران، در حاشيه اينوتکس۲۰۱۸ و با هدف تبيين مفهوم شهر هوشمند برگزار مي‌شود.

همچنين نشست شبکه سازي نوآوري با حضور اساتيد بينالمللي (از کشورهاي روسيه، فرانسه، اسپانيا، ايتاليا، ترکيه و اتريش) با موضوع شهر هوشمند در ۵ پنل و طي روزهاي اول و دوم نمايشگاه برگزار خواهد شد.

نمايشگاه بين المللي نوآوري و فناوري، طي ۶ دوره ميزبان بيش از ۷۵۰ شرکت فناور از ۲۵ کشور جهان بوده و انعقاد بيش از ۱۳۰ سند همکاري در دوره‌هاي گذشته، بخشي از دستاوردهاي اين رويداد بوده است. امسال بيش از هزار فعال در حوزه نوآوري و فناوري در قالب استارت آپ و شرکت دانش بنيان در نمايشگاه اينوتکس شرکت مي‌کنند و روزانه بيش از ۲۰۰۰ نفر از اين رويداد بازديد خواهند کرد. اين نمايشگاه از روز پنجشنبه ۱۴ تا شنبه ۱۶ تيرماه از ساعت ۱۰صبح تا ۸ شب براي حضور علاقمندان برپاست.
 

تعداد بازديد:330 آخرين تغييرات:97/04/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر