شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/خانواده

روز دختر؛ زمانی برای هویت بخشی و نشاط ملی

روز دختر؛ زماني براي هويت بخشي و نشاط ملي

معاونت رياست جمهوري در امور زنان و خانواده به مناسبت روز ملي دختر در همکاري با سازمان ها و وزارتخانه برنامه هايي را با محوريت هويت بخشي و نشاط ملي براي دختران تدارک ديده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، پايگاه اطلاع رساني معاونت امور زنان و خانواده؛ از جمله اين برنامه ها جشنواره دختران ايران زمين است که از ۲۴ تا ۲۶ تيرماه به مدت سه روز در باغ  کتاب تهران برگزار مي‌شود.

هادي بهرامي مجري اين جشنواره گفت: وزارت ارشاد، دانشگاه الزهرا، سازمان فني و حرفه‌اي، بهزيستي، وزارت آموزش و پرورش، شهرداري، دانشگاه تهران و... با معاونت امور زنان در برگزاري همايش همکاري خواهند کرد.

بهرامي تصريح کرد: بخش‌هاي کارگاهي براي کودکان و نوجوانان، آسيب شناسي مسايل دختران در قالب نشست‌هاي تخصصي از برنامه‌هاي اين جشنواره است و در مراسم اختتاميه از دختران موفق و فعال در عرصه‌هاي هنري، ورزشي، کارآفريني و... تقدير مي‌شود.

وي افزود: اين جشنواره شامل دو بخش جشنواره‌اي و غرفه‌اي است که همه سازمان‌هاي متولي در آن حضور خواهند داشت، در اين بخش‌ها مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي دختران مطرح و مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

همچنين برگزاري جشنواره، نمايشگاه و فروشگاه لباس ايراني در کرج مرکز استان البرز صورت خواهد گرفت که در اين مورد محمدرضا بورنگ، دبير اجرايي اين جشنواره گفت: اين نمايشگاه از ۲۱ الي ۳۰ تيرماه به مدت ده روز در ايام ولادت حضرت معصومه(س) و روز ملي دختر اجرا مي‎شود و حدود ۱۵۰۰ دختر برگزيده استان البرز در اين مراسم حضور خواهند داشت.

بورنگ تصريح کرد: اين جشنواره با حضور دکتر معصومه ابتکار، مقامات استانداري البرز و تعدادي از نمايندگان مجلس آغاز به کار مي‌کند. نمايشگاه لباس اقوام نمايشگاهي ملي و استاني است که قرار است در جهت حمايت از لباس‌هاي اقوام، سنتي و مدرن ايراني باشد.

وي ادامه داد:  اين جشنواره به همت معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و همکاري استانداري البرز برگزار مي‎شود و در حاشيه اين مراسم برنامه‌هاي مختلفي مانند تقدير از دختران برگزيده، دختران خانواده‌هاي شهدا، دختران قهرمان در حوزه‌هاي ورزشي و علمي و... بعمل خواهد آمد.

بورنگ در پايان تاکيد کرد: در اين جشنواره از کارآفرينان زن تقدير خواهد شد.  

تعداد بازديد:247 آخرين تغييرات:97/04/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر