شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/خانواده

۷۵ درصد فعالیت‌های بنیاد برکت معطوف به ایجاد اشتغال است

نماينده‌ مردم جهرم در مجلس:

۷۵ درصد فعاليت‌هاي بنياد برکت معطوف به ايجاد اشتغال است

نماينده‌ مردم جهرم در مجلس تمرکز بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) بر بحث ايجاد اشتغال را مهم ارزيابي کرد و گفت: ۷۵ درصد فعاليت‌هاي بنياد برکت معطوف به ايجاد اشتغال است.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمدرضا رضايي که در جلسه‌ بررسي و پي‌گيري اقدامات اشتغال‌زايي و زيربنايي بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) سخن مي‌گفت، افزود: در کشور ما خلأ اشتغال وجود دارد و فراهم کردن شرايط اشتغال و ارايه‌ي تسهيلات ارزان‌قيمت به خصوص در مناطق محروم روستايي توسط نهادهايي چون بنياد برکت همراه با حمايت و پشتيباني و آموزشي که از متقاضيان شغل دارند، مي‌تواند در بهبود وضعيت معيشت مردم بسيار تأثيرگذار باشد و زمينه‌ ماندگاري آن‌ها را در اين مناطق مهيا کند. در واقع، رويکرد جديد فعاليت‌هاي بنياد برکت توليد، اشتغال، ماندگاري و عدم مهاجرت از روستاها به شهرها را به همراه دارد.

نماينده‌ مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي، بنياد برکت را نهادي جهادي و قابل اعتماد و اطمينان ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر، پروژه‌هاي نيمه‌کاره‌ي زيادي در کشور داريم که عمرشان به ۲۰ سال مي‌رسد و فرآيند ساخت‌شان آن‌قدر طولاني شده که ديگر توجيه فني و اقتصادي ندارند. خوش‌بختانه اجراي پروژه‌هايي که ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) از طريق بنياد برکت متولي آن است، علاوه بر برخورداري از استانداردهاي لازم، سرعت مناسبي دارند و غالباً در زمان مقرر به بهره‌برداري مي‌رسند.

رضايي ادامه داد: رويکرد بنياد برکت، فعاليت در مناطق محروم و روستاهايي است که کم‌تر به آن‌ها توجه شده است و انتظار مي‌رود با اين حضور توجه به مردمان کم‌درآمد و آسيب‌پذير مناطق محروم که صاحبان اصلي انقلاب هستند، بيش‌تر شود. خوش‌بختانه فعاليت‌هاي محروميت‌زدايي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) از طريق بنياد برکت در اين مناطق چشم‌گير است و اين بنياد، مأمني است براي نمايندگان مردم، استانداران و فرمانداران که براي رفع مشکلات به آن مراجعه کرده و هيچگاه هم دست خالي بازنمي‌نگردند.

به گفته‌ رييس کميسيون عمران مجلس، بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) به نوعي ياور دولت است که در حوزه‌هاي اشتغال‌زايي و عمراني فعاليت‌ مي‌کند.

مديرعامل بنياد برکت نيز در اين جلسه با تأکيد بر اين‌که بنياد برکت بنابر سياست‌هاي مبتني بر اقتصاد مقاومتيِ ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) ورود جدي به حوزه‌ي اشتغال‌زايي داشته است، تصريح کرد: با وجودي که تصور مي‌شود بنياد برکت بيش‌تر در کار عمراني فعاليت دارد، اما فلسفه‌ي وجودي و رويکرد اصلي آن، اشتغال‌زايي و توانمندسازي اقتصادي مناطق محروم و روستايي است و در حال حاضر ۷۵ درصد فعاليت‌هاي ما معطوف به مشارکت در حوزه‌ي اشتغال و مابقي به پروژه‌هاي عمراني اختصاص دارد.

سعيد جعفري تأکيد کرد: به‌طور جدي پي‌گير تعهداتي هستيم که در حوزه‌ي اشتغال‌زايي و مشارکت‌هاي اقتصادي و در حوزه‌ي عمران، احيا و آباداني در شهر جهرم داشته‌ايم و در جلسه‌ي امروز اين پروژه‌ها بررسي و زمان بهره‌برداري‌شان مشخص و تعيين شد. بر اين اساس، مدارس برکت تعهد شده تا پايان بهمن ۹۷، خانه‌هاي بهداشت تا ۳ ماه آينده و مساجد برکت تا مهر ۹۷ به بهره‌برداري خواهند رسيد.

مديرعامل بنياد برکت افزود: در جلسه‌ي امروز در حوزه‌ي اشتغال‌زايي در شهرستان جهرم پيشنهادهاي خوبي از جمله در زمينه‌ي توليد و فرآوري گياهان دارويي گلخانه‌اي ارايه شد که در قالب طرح‌هاي توانمندسازي اقتصادي اجتماع‌محور بنياد برکت قابل سرمايه‌گذاري و اجرا است.

تعداد بازديد:235 آخرين تغييرات:97/04/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر