چهارشنبه 30 آبان 1397 - 13 ربيع الاول 1440 - 21 نوامبر 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

قهرمانی آزادکاران نوجوان با ۳ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز

درخشش نمايندگان ايران در رقابتهاي جهاني؛

قهرماني آزادکاران نوجوان با ۳ مدال طلا، يک نقره و ۳ برنز

 روز سوم مسابقات کشتي فرنگي نوجوانان آسيا در تايلند

تيم کشتي آزاد نوجوانان کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، يک نقره و ۳ برنز به عنوان قهرماني رقابت هاي جهاني در کشور کرواسي رسيد.

به گزارش خبرگزاري مهر، رقابت هاي کشتي آزاد نوجوانان قهرماني جهان روزهاي ۱۱ تا ۱۳ تيرماه در شهر زاگرب کرواسي برگزار شد و در پايان تيم ايران با ۳ مدال طلاي رحمان عموزاد خليلي، عليرضا عبداللهي و اميرحسين زارع در اوزان ۴۵، ۹۲ و ۱۱۰ کيلوگرم، يک مدال نقره محمدرضا قياسي در وزن ۸۰ کيلوگرم، ۳ مدال برنز سيد عرفان جعفريان، علي اکبر فضلي و محمد کريمي در اوزان ۵۱، ۶۰ و ۶۵ کيلوگرم و با کسب ۱۵۲ امتياز بعنوان قهرماني رسيد.

پس از تيم ايران تيم هاي آمريکا و روسيه نيز به ترتيب با کسب ۱۳۲ و ۱۱۶ امتياز دوم و سوم شدند.
قهرماني تيم ايران در حالي بدست آمد که اين تيم در سال ۱۹۹۶ در کشورمان به عنوان قهرماني رسيده بود و پس از ۲۲ سال و براي اولين بار در خارج از ايران اين عنوان قهرماني بدست آمد.

نتايج کشتي گيران کشورمان در اين رقابت ها به شرح زير است:
در وزن ۴۵ کيلوگرم رحمان عموزاد خليلي در دور نخست با نتيجه ۱۲ بر صفر  توماس فيشر از سوئيس را شکست داد وي در دور بعد مقابل جيگور سارانتويا از مغولستان با نتيجه ۱۱ بر صفر به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله با نتيجه ۹ بر يک احمد يوکسل از ترکيه را مغلوب کرد و به ديدار فينال راه يافت. عموزاد خليلي در ديدار فينال نيز با نتيجه ۵ بر صفر مقابل رافائل هاروتونيان از ارمنستان به پيروزي رسيد و به مدال طلا دست يافت.

در وزن ۴۸ کيلوگرم مهدي ويسي در دور نخست مقابل ويپول تورات از هند با نتيجه ۱۰ بر صفر به پيروزي رسيد. وي در دور بعد نيز آلين سيورسي از مولداوي را با نتيجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. ويسي در مرحله بعد مقابل علي حسن اميرلي از آذربايجان با نتيجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور اين کشتي گير در ديدار فينال، وي به گروه بازنده ها رفت وي در اين گروه مقابل کايسه اي تانابه از ژاپن با نتيجه ۴ بر ۴ به پيروزي رسيد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار مقابل گئورگي گگلاشويلي از گرجستان با نتيجه ۴ بر ۲ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۵۱ کيلوگرم  سيد عرفان جعفريان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل اسرائيل بايتازايف از روسيه با نتيجه ۱۰ بر صفر به برتري رسيد وي در دور سوم مقابل اشرف کريم زادا از آذربايجان با نتيجه ۱۰ بر صفر پيروز و راهي مرحله نيمه نهايي شد. جعفريان در اين مرحله در يک کشتي نزديک با نتيجه ۲ بر ۲ مغلوب ماتئو راموس از کشور آمريکا شد و به ديدار رده بندي رفت. جعفريان در ديدار رده بندي با نتيجه ۱۰ بر صفر لوآنيس مارتيديس از يونان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۵۵ کيلوگرم سجاد گودرزي در دور اول با نتيجه ۱۰ بر صفر واديل بريگول از مولداوي را شکست داد وي در دور بعد مقابل فرهات کليچ از ترکيه با نتيجه ۷ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکست اين کشتي گير ترک در مرحله يک چهارم نهايي، گودرزي از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن ۶۰ کيلوگرم علي اکبر فضلي در دور اول با علي بيگ علي بيگوف از بحرين را با نتيجه ۹ بر يک شکست داد وي در دور دوم مقابل حمزه آلاجا از ترکيه با نتيجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور اين حريف ترک در ديدار فينال، فضلي به گروه بازنده ها رفت. وي ابتدا در اين گروه لاساي مختارولي از قزاقستان را با نتيجه ۸ بر يک مغلوب کرد و در کشتي بعد نيز مقابل مونخ اوچير از مغولستان با نتيجه ۱۰ بر صفر به پيروزي رسيد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار مقابل شاميل مامدوف از روسيه با نتيجه ۱۸ بر ۸  به پيروزي رسيد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۵ کيلوگرم محمد کريمي در دور نخست کريستوفوروس لويزيديس از يونان را با نتيجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد وي در دور بعد سولدوخو اولونبايار از مغولستان را با نتيجه ۱۰ بر صفر از پيش رو برداشت. کريمي در دور بعد مقابل ساتو ماساکي از ژاپن با نتيجه ۶ بر ۵ به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. وي در اين مرحله مقابل توران بايراموف از آذربايجان با نتيجه ۸ بر ۲ شکست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار نارک هاروتونيان از ارمنستان را با نتيجه ۱۰ بر ۵ شکست داد و به مدال برنز رسيد.

 در وزن ۷۱ کيلوگرم محمد نخودي در دور نخست در دور دوم مقابل شينوسوکه سوواما از ژاپن با نتيجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتي گير ژاپني، نخودي از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۰ کيلوگرم محمدرضا قياسي در دور اول مقابل باتماگناي انختوشين از مغولستان با نتيجه ۹ بر ۲ به پيروزي رسيد وي در دور بعد آبه ادوارد اسد از آمريکا را با نتيجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. قياسي در دور بعد مقابل جاشوا موردين از آلمان با نتيجه ۱۲ بر صفر پيروز و راهي مرحله نيمه نهايي شد، وي در اين مرحله سعداله آگايف از آذربايجان را با نتيجه ۶ بر يک از پيش رو برداشت و به ديدار فينال راه يافت. قياسي در ديدار فينال با نتيجه ۹ بر ۶ مقابل دميتري الکانوف از کشور روسيه شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۹۲ کيلوگرم عليرضا عبداللهي در دور اول يونس غفوراف از قزاقستان را با نتيجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وي در دور دوم نيز با نتيجه ۲ بر صفر از سد آلبرت جيمز فراري از آمريکا گذشت و در دور سوم مقابل مونو داهيا از هند با نتيجه ۱۰ بر صفر پيروز شد و به مرحله نيمه نهايي رفت. وي در اين مرحله با نتيجه ۵ بر صفر يوهانس ماير از آلمان را از پيش رو برداشت و راهي ديدار فينال شد وي در اين ديدار نيز با نتيجه ۱۳ بر ۲ عمر آگتاس از ترکيه را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۱۰ کيلوگرم  اميرحسين زارع در دور اول مقابل کيانگ لي از چين با نتيجه ۱۱ بر صفر به برتري دست يافت وي در دور سوم استويان يوردانوف از بلغارستان را با نتيجه ۱۰ بر صفر از پيش رو برداشت و راهي مرحله نيمه نهايي شد. زارع در اين مرحله مقابل اسلام اصلان گريويچ از آذربايجان با نتيجه ۱۰ بر صفر به برتري رسيد و به ديدار فينال راه يافت. وي در ديدار فينال دانيل کرکوليت از آمريکا را با نتيجه ۷ بر ۴ شکست داد و به مدال طلا دست يافت

تعداد بازديد:95 آخرين تغييرات:97/04/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر