شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/خانواده

خانواده‌های ایرانی روزی ۲۰ دقیقه باهم حرف می‌زنند

معاون رئيس‌جمهور در امور زنان و خانواده:

خانواده‌هاي ايراني روزي ۲۰ دقيقه باهم حرف مي‌زنند

معصومه ابتکار

سمنان - معاون رئيس‌جمهور در امور زنان و خانواده، بابيان اينکه سابقاً خانواده‌هاي ايراني در روز به‌طور ميانگين دو ساعت باهم صحبت مي‌کردند، گفت: اين ميزان به ۲۰ دقيقه کاهش‌يافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار در همايش خانواده و گفتگوي بين نسلي که بعدازظهر شنبه در استانداري سمنان برگزار شد، ضمن بيان اينکه گفتگو در خانواده‌ها، خود يک مهارت اصلي و اساسي محسوب مي‌شود، بيان کرد: متأسفانه رکورد ۱۲۰ دقيقه صحبت کردن خانواده‌هاي ايراني باهم در طول روز، به ۲۰ دقيقه در سال‌هاي اخير کاهش‌يافته که اين امر، منشاء بروز بسياري معضلات است.

وي با اشاره به نام همايش که گفتگوي بين نسل‌ها است، افزود: يکي از دغدغه‌هاي ما امروز مسائل درون خانوادگي است، در حال حاضر بايد گفت اختلال در ارتباطات و کاهش روابط خانواده‌ها در کشور از چالش‌هاي اساسي کشور محسوب شده و بايد نهادهاي فرهنگي درباره آن اهتمام داشته باشند.

ضرورت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي

معاون رئيس‌جمهور بابيان اينکه رفع اختلال در ارتباطات و کاهش روابط خانواده‌ها نيازمند عزم همگاني در همه بخش‌هاي کشور و نهادهاي اجرايي، فرهنگي و خدماتي است، بيان کرد: بايد از بروز آسيب‌هاي اين حوزه پيشگيري کرد.

ابتکار با طرح اين پرسش که چرا امروز بسياري کودکان در جامعه اظهار دارند که در درون خانواده‌ها اصلاً ديده نمي‌شوند، بيان کرد: بسياري از کودکان ما دچار نگراني و استرس هستند و وقتي با آن‌ها سخن مي‌گويي معتقد هستند که ديده نمي‌شود حال‌آنکه ما معتقد هستيم اختلاف بين‌ نسلي نبايد مانع اجرايي شدن توقعات کودکان باشد.

وي با تاکيد بر اينکه بايد تغيير را از درون خانواده‌ها آغاز کنيم تا به نتايج مثبتي در جامعه برسيم، افزود: امروز همگان اذعان دارند که مشکلات عديده اقتصادي و اجتماعي در کشور وجود دارد که معاش مردم را تحت تأثير قرار داده اما بااين‌حال والدين مي‌بايست جايگاه امني براي کودکان باشند تا از بزهکاري آن‌ها در آينده جلوگيري شود.

معاون رئيس‌جمهور در امور خانواده وزنان، با تاکيد بر اينکه جامعه اي پويا، نيازمند خانواده‌اي پويا است، گفت: برطرف کردن مسائل و معضلات اجتماعي نيازمند يک خانواده پويا است و يکي از مسائلي که خانواده‌ها را پويا مي‌کند، بالابردن آستانه تحمل و مهارت ارتباط برقرار کردن است.

تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:97/04/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر