شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/خانواده

جوابیه دفتر طرحهای ملی و فراگیر جوانان به مطالب برنامه «پرسشگر»

جوابيه دفتر طرحهاي ملي و فراگير جوانان به مطالب برنامه «پرسشگر»

در پي انتشار مطالبي در برنامه زنده پرسشگر شبکه آموزش در مورد «بودجه اوقات فراغت جوانان» از سوي دفتر طرحهاي ملي و فراگير جوابيه اي اعلام شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، متن جوابيه به شرح ذيل است :

در حال حاضر اوقات فراغت، افراد در تمامي مقاطع سني به دليل ماشيني بودن و صنعتي شدن کارها نسبت به قبل بيشتر شده است، اين درحالي است که بخشي نگري هر دستگاه و ناهماهنگي دستگاه ها، موجب استفاده نادرست از ظرفيت هاي موجود در کشور شده است.

هرساله بيش از ۱۶ سازمان و دستگاه اجرايي کشور و نهادهاي عمومي مانند سازمان تبليغات اسلامي ، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقيقات و فناوري، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت کشور، شهرداري سازمان بسيج مستضعفين و... برنامه ريزي و اجراي فعاليت‌هاي فراغتي مي‌پردازند، ولي به علت پراکندگي و ناهماهنگي فعاليت‌ها و نيز نا آشنايي با نيازهاي نسل جوانان، دستگاه ها با مشکلات عديده‌اي مواجه هستند . نوع و چگونگي ارتباط ميان دستگاه‌هاي مختلف متولي اوقات فراغت نامشخص است و در اساسنامه و شرح وظايف دستگاه‌ها، تعريف درستي از آن نشده است .

بنابراين مقايسه اعتبار حوزه اوقات فراغت وزارت ورزش جوانان با ساير دستگاهاي دريافت کننده اعتبار دراين حوزه زماني امکان پذير است که گزارش عملکرد بودجه اي دستگاه هاي فعال در حزه اوقات فراغت ارائه شود .

در اين صورت مي توان سهم هر دستگاه را از اعتبارات اين حوزه مشخص کرد .

- براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۷ بودجه وزارت آموزش و پرورش در زمينه " غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان " بيش از ۵ برابر بودجه وزارت ورزش و جوانان در همين بخش است 

تعداد بازديد:208 آخرين تغييرات:97/04/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر