دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13 جمادي الثاني 1440 - 18 فوريه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

کمبود تخت برای بیماران اعصاب و روان/ حمایت‌های بیمه‌ای کمرنگ است

وزير بهداشت مطرح کرد:

کمبود تخت براي بيماران اعصاب و روان/ حمايت‌هاي بيمه‌اي کمرنگ است

خرم‌آباد- وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از کمبود تخت براي بيماران و اعصاب و روان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد حسن قاضي زاده هاشمي بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح بيمارستان روانپزشکي مهر خرم آباد با تاکيد بر اينکه بيماران اين حوزه جزو مظلوم ترين بيماران در کشور ما و البته در ديگر کشورها هستند، اظهار داشت: در کشور ما به دليل جنگ تحميلي، بلاياي طبيعي و در عين حال آمار بالاي تصادفات و ... قطعا تألمات روحي و رواني متفاوت است، ممکن است از نظر آمار با ديگر کشور ها شبيه باشيم اما از نظر عمق ابتلا متفاوت هستيم.

وي با بيان اينکه تعداد تخت هاي بيماران اعصاب و روان کم است، ادامه داد: خوشحالم با اين افتتاح و اضافه شدن تخت ها، لرستان به استانداردهاي کشوري مي رسد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه البته فضا يک بخش است و بخش عمده، کار و تلاش پرستاران و کارکنان حوزه سلامت و حمايت بيمه ها است که اين حمايت خيلي کمرنگ است، گفت: اميدواريم براي داروهاي آن ها و حمايت هاي اجتماعي برنامه هايي را داشته باشيم.

قاضي زاده هاشمي با اشاره به اينکه يکي از استان هايي که بايستي در شرايط جديد اقتصادي آسيب نبيند لرستان است، افزود: پروژه هاي در دست اقدام نياز به حمايت بيشتر دارد که بايد حمايت ملي از سوي سازمان برنامه و بودجه، بخش اقتصادي دولت، استانداري و وزارت بهداشت در اين حوزه صورت گيرد.

وي بيان داشت: حتما ما تلاش مي کنيم آسيبي به استان وارد نشود و اين نهضتي که شروع شده براي جبران آنچه در گذشته بايد انجام ميشد و عقب ماندگي تاريخي در بخش خدمات درماني و بهداشتي داشته جبران شود.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي تصريح کرد: حضور موثر و جدي لرستاني ها در جنگ تحميلي، ميزباني از رزمندگان که مي آمدند از اين منطقه عبور مي کردند و خود را به جبهه مي رساندند مثال زدني است و در حافظه تاريخي مردم ايران است و خواهد بود.

تعداد بازديد:104 آخرين تغييرات:97/04/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر