شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

امیدوارم از مسئولان کشتی حمایت شود/ هنوز دغدغه‌های زیادی داریم

محمدي در گفتگو با مهر:

اميدوارم از مسئولان کشتي حمايت شود/ هنوز دغدغه‌هاي زيادي داريم

سرمربي تيم کشتي آزاد نوجوانان گفت: پس از دو سال تلاش و با حمايت فدراسيون کشتي توانستيم براي اولين بار در خارج از کشور قهرمان جهان شويم.

به گزارش غلامرضا محمدي با بيان مطلب فوق افزود: کشورهاي آمريکا و روسيه دو قطب کشتي جهان هستند، آمريکايي ها سال گذشته قهرمان جهان شدند و روس ها نيز قدرت بلامنازع کشتي جهان محسوب مي شوند، اما خدا را شکر توانستيم پس از دو سال تلاش و با حمايت فدراسيون کشتي براي اولين بار در خارج از ايران و پس از ۲۲ سال قهرمان جهان شويم.

وي در مورد توجه به رده هاي سني پايه تصريح کرد: بايد توجه ويژه اي به بخش پايه شود چرا که آينده سازان کشتي کشور همين عزيزان هستند که مي بايست در سال هاي آينده در رده جوانان و پس از آن بزرگسالان کشتي بگيرند.

محمدي در مورد حضورش در تيم نوجوانان اظهار داشت: زماني سرمربي تيم ملي کشتي بزرگسالان بودم و فقط رسول خادم توانست من را راضي کند که در رده نوجوانان حضور يابم، اما براي اين کار بايد عاشق کشتي بود و از خيلي چيزها گذشت تا بتوان در اين رده کار کرد. بايد اذعان داشت که اين جايگاه واقعا با ارزش و مقدس است.

وي در مورد موفقيت بدست آمده تأکيد کرد: ما به دور از حاشيه و بطور متمرکز روي هدفمان، کارها را انجام داديم و خدا را شکر قهرمان جهان شديم، اما در اين راه دغدغه هاي مهمي وجود داشت که يکي از آن ها برخورد با نمايندگان رژيم اشغالگر قدس بود که خوشبختانه خطر موقتا برطرف شد اما اين خطر هنوز در سه مسابقه جهاني پيش روي کشتي است و با توجه به اينکه مسولان فدراسيون و کادر فني تابع سياست هاي نظام هستند بايد مراجع ذيصلاح از راه‌هاي ديپلماتيک مشکل کشتي را برطرف کنند و محروميت هاي احتمالي را کاهش دهند.

محمدي در مورد ادامه برنامه هاي تيم نوجوانان تصريح کرد: ما در مهر ماه مسابقات المپيک جوانان در آرژانتين را پيش رو داريم که دو کشتي گير از ۱۰ وزن ما در اين مسابقات حضور خواهند داشت. قصد داريم در اين رقابت ها در وزن ۶۵ و ۱۱۰ کيلوگرم که در مسابقات جهاني نيز اين نفرات صاحب مدال برنز و طلا شدند حاضر شويم و اميدوارم آنها نيز بدرخشند.

وي ادامه داد: قطعا در مسابقات و اردوهاي آينده اي که ما داريم استعدادها ديده مي شوند و خيلي از کساني که بيرون مانده بودند نيز ديده خواهند شد. در اين راستا مسابقات قهرماني کشور، عمومي و انتخابي تيم ملي را در پيش داريم.

 محمدي در مورد درخواست کشور کرواسي براي برگزاري اردوي مشترک اظهار داشت: کرواسي درخواست اردوي مشترک داد ولي ما به خاطر مسابقات المپيک نوجوانان و نفراتمان که نياز به استراحت داشتند نتوانستيم اين کار را انجام دهيم و در حال حاضر خيلي از کشورهاي دنيا خواهان برگزاري اردوي مشترک با ما هستند.

سرمربي سابق تيم ملي کشتي آزاد در مورد نتايج کشتي در بازي هاي آسيايي تصريح کرد: قطعا در بازي هاي آسيايي جاکارتا اميد کسب مدال است و کشتي جزو ورزش هايي است که مي تواند صاحب مدال شود، اما کار سخت است.

دارنده ۴ مدال نقره و برنز جهان در پايان خاطرنشان کرد: من از مسئولان وزارت ورزش و کميته ملي المپيک يک خواهش ويژه دارم که کشتي را حمايت کنند. کشتي پيشاني ورزش کشور و پرافتخارترين ورزش ماست و اميدوارم اين حمايت ها به صورت جدي و عملي انجام شود. کشتي همواره در المپيک ها و بازي هاي آسيايي توانسته در ارتقاي رنکينگ تيمي به طور کلي اثرگذار باشد و اميدوارم در اندونزي هم اين اتفاق بيافتد.

تعداد بازديد:169 آخرين تغييرات:97/04/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر