دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13 جمادي الثاني 1440 - 18 فوريه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

دستور رئیس‌جمهور برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در شرایط تحریم

وزير بهداشت خبر داد؛

دستور رئيس‌جمهور براي تأمين دارو و تجهيزات پزشکي در شرايط تحريم

خرم‌آباد- وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: در شرايط تحريم، موضوع تأمين دارو و تجهيزات پزشکي جزو مواردي بوده که رئيس‌جمهور براي آن دستور ويژه داده است.

سيد حسن قاضي زاده هاشمي عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در رابطه با تامين تجهيزات و داروهاي مورد نياز در شرايط تحريم توسط وزارت بهداشت، گفت: يکي از کارهاي جدي ما اين بوده که آسيب کمتري در شرايط تحريم ببينيم، در اينکه تحريم آسيب مي رساند اصلا شکي نيست و به همه مردم ايران آسيب مي رساند.

وي بيان داشت: ترامپ اعلام کرد که اين تحريم ها شديدترين و بي رحمانه ترين تحريم ها است، البته به نظر خودش، چرا که ما معتقديم تحريم در قرن ۲۱ آنطور که آنها فکر مي کنند نيست، کشوري که ۱۵ کشور را همسايه است و چند دهه بوده که تحريم است آنچه که نظر ترامپ است هيچ وقت حاصل نخواهد شد.

وزير بهداشت خاطرنشان کرد: اما در اينکه مردم آسيب مي بينند، هيچ ترديدي نيست و متاسفانه مدعيان حقوق بشر با سکوت و نظاره گري خود آن را تاييد مي کنند.

هاشمي با اشاره به اينکه ما در تبادل مالي به طور حتم دچار مشکل مي شويم، تصريح کرد: آنها ادعا مي کنند براي دارو و تجهيزات تحريم نيستيم، اما وقتي ما نتوانيم پول را جابجا کنيم و در فروش نفت به اروپا دچار مشکل شويم به طور حتم در بخش دارو و تجهيزات هم آسيب مي بينيم.

وي با اشاره به اينکه به طور تقريبي ۵۰ درصد وقت ما صرف اين مي شود که هيچ مشکلي براي مردم ايجاد نشود، گفت: موضوع دارو و تجهيزات پزشکي جزو مواردي بوده که رئيس جمهور دستور ويژه داشته اند و ستاد تدابير ويژه هم برنامه هايي براي آن دارد.

وزير بهداشت اظهار داشت: اميدوارم بتوانيم به نحوي از طرف بانک مرکزي و بانک هاي عامل حمايت شويم تا در اين بخش کمترين مشکل ايجاد شود، نمي توانيم بگويم مشکلي نيست اما اين مشکلات به حداقل برسد.

تعداد بازديد:97 آخرين تغييرات:97/04/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر