دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13 جمادي الثاني 1440 - 18 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

نحوه شکل گیری آلزایمر برای اولین بار مشخص شد

در جديدترين تحقيقات؛

نحوه شکل گيري آلزايمر براي اولين بار مشخص شد

تحقيقات جديد پژوهشگران دانشگاه سوت وسترن منجر به شناسايي مراحل اوليه شکل گيري بيماري آلزايمر براي اولين بار شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، در جريان بررسي هاي يادشده لحظات اوليه شکل گيري فرايند تخريب شبکه عصبي مغز و نقطه شروع اين تخريب که منجر به ابتلا به بيماري فراموشي مي شود، با موفقيت شناسايي شده است.

محققان اهميت اين يافته جديد در عرصه پزشکي را بسيار بالا توصيف کرده و از اصطلاح انفجار بزرگ يا بيگ بنگ براي توصيف آن استفاده کرده اند. آنها اميدوارند که درک نحوه شکل گيري بيماري آلزايمر به شناسايي راه هايي جديد براي درمان اين بيماري قبل از تشديد و گسترش آن منجر شود.

مارک دياموند يکي از پژوهشگران اين تحقيق در اين مورد گفته است: شايد اين مهم ترين يافته بشر در زمينه درمان بيماري فراموشي تا به امروز باشد.

تا به امروز داروهاي عرضه شده براي درمان آلزايمر با هدف مقابله با توده هاي پروتئيني به نام amyloid beta عرضه مي شدند که عامل اصلي ابتلا به آلزايمر دانسته مي شد، اما بعد از مدتها بررسي و پژوهش محققان به اين نتيجه رسيده اند که بايد بر روي مقابله با پروتئين ديگري به نام tau متمرکز شوند.

تجمع پروتئين يادشده در مغز باعث شکل گيري ناهنجاري هاي مختلف و تخريب شبکه عصبي مغز و در نهايت فراموشي مي شود و به نظر مي رسد همين پروتئين عامل اصلي ابتلا به فراموشي باشد. محققان اميدوارند با مشاهده نحوه آغاز فعاليت هاي مخرب اين پروتئين بتوانند در آينده روش هاي منحصر به فردي براي درمان آلزايمر بيابند.

تعداد بازديد:105 آخرين تغييرات:97/04/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر