چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/قرآن

فرهنگ قرآنی باید بر مرز و بوم فرهنگی و اخلاقی جامعه گسترش یابد

فقهي زاده:

فرهنگ قرآني بايد بر مرز و بوم فرهنگي و اخلاقي جامعه گسترش يابد

معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: بايد فرهنگ قرآني و اخلاق قرآني بر مرز و بوم سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اخلاقي ما گسترش يابد.

به گزارش خبرگزاري مهر، همايش تجليل از برگزيدگان آزمون سراسري حفظ و مفاهيم قرآن کريم  ۱۹ تيرماه در تالار انتظار شهر کرمانشاه برگزار شد.

در اين مراسم عبدالهادي فقهي ‌زاده، معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: ما در آذرماه سال ۹۶ از مديرکل قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه براي رقم زدن يک اتفاق مبارک و هم‌افزا، برادرانه و همدلانه براي حذف موازي‌کاري در فعاليت‌هاي قرآني دعوت کرديم.

وي افزود: به حمدالله با تلاش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد و سازمان اوقاف و امور خيريه براي اولين‌بار در کشور آزمون سراسري قرآن به صورت مشترک برگزار شد.

فقهي‌زاده تصريح کرد: يک رويداد بزرگ فرهنگي در سراسر کشور باحضور ۲۴۱ هزار نفر با کمترين تعداد غايب که کمتر از ده درصد اين تعداد را در بر مي‌گرفت اين آزمون در شکوه بسيار چشمگيري برگزار شد.

معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: امام جمعه اصفهان در روز بعد از برگزاري آزمون حفظ و مفاهيم سراسري به سبب برگزاري باشکوه آن در خطبه‌هاي نماز جمعه از مسئولين برگزاري آزمون تقدير و آرزو کرد اين قبيل آزمون‌ها و رويدادهاي فرهنگي به کرات در طول سال برگزار شود.

وي گفت: در طول برگزاري آزمون استان‌هاي محروم و برخوردار در جاي جاي ايران اسلامي به خود چهره قرآني گرفت و آزمون باشکوه خاصي برگزار شد چرا که هدف اساسي از برگزاري اين آزمون ترويج و توسعه فرهنگ قرآني بود.

فقهي‌زاده افزود: ما فعاليت‌هاي قرآن را براي فعاليت‌هاي قرآني انجام نمي‌دهيم ما فعاليت‌هاي قرآني را انجام مي‌دهيم براي توسعه فرهنگ و توسعه اخلاق قرآني و فرقي هم نيست بين مسئولان همه بايد قرآني بنگريم، قرآني ببينيم، قرآني بخواهيم و قرآني زندگي کنيم.

وي تصريح کرد: بايد فرهنگ قرآن و اخلاق قرآني بر مرز و بوم ما و بر مرز و بوم سياسي، فرهنگي، اقتصادي و اخلاقي ما گسترش يابد.

معاون قرآن و عترت وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پايان با تشکر از مسئولان قرآني استان کرمانشاه و تقدير از حضور چهره هاي قرآني اظهار کرد: در بدو ورود به کرمانشاه چهره‌هاي قرآني استان با بيان اينکه ما چيزي از دولت نمي‌خواهيم جز اينکه ما را ياري کنند براي ترويج و توسعه فعاليت‌ها و فرهنگ قرآني نشان دادند که از دانش و بينش قرآني برخوردارند و اين خود جاي تقدير بسيار دارد.

تعداد بازديد:111 آخرين تغييرات:97/04/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر