چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

روند مذاکره با کره شمالی می تواند به خلع سلاح این کشور بیانجامد

مايک پنس:

روند مذاکره با کره شمالي مي تواند به خلع سلاح اين کشور بيانجامد

معاون اول رئيس جمهور آمريکا گفت ترامپ معتقد است که روند مذاکرات کنوني مي تواند به خلع سلاح کامل کره شمالي منجر شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، «مايک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا گفت وي همچنان به نتيجه بخش بودن مذاکرات واشنگتن-پيونگ يانگ اميدوار است.

پنس اين سخنان را در گفتگو با شبکه تلويزيوني فاکس نيوز و در پاسخ به سوالي در خصوص وجود ترديدهايي نسبت به سرانجام مذاکرات دو جانبه آمريکا و کره شمالي بيان کرد.

وي گفت ترامپ همچنان بر اين باور است که سران دو کشور در سنگاپور توافق کردند کره شمالي به طور کامل خلع سلاح شود و اين روندي است که آمريکا قادر به انجام آن است.

به گفته معاون ترامپ خلع سلاح کامل کره شمالي نه يک موضوع جنبي که موضوع اصلي مذاکرات رئيس جمهور آمريکا و رهبر کره شمالي بوده است.

«دونالد ترامپ» دو روز پيش در پيامي توئيتري نوشت: مطمئنم که کيم جونگ اون به قراردادي که امضا کرديم  و حتي از آن مهم تر دستي که به هم داديم پايبند مي ماند. ما براي خلع سلاح هسته اي کره شمالي توافق کرديم. از طرف ديگر به علت اقدامات ما در خصوصو کالاهاي چيني و اعمال تعرفه ها،چين ممکن است که فشار منفي به اين توافق وارد کند.

مايک پمپئو وزير خارجه آمريکا روزهاي جمعه و شنبه (۶ و ۷ ژوئيه) در پيونگ‌يانگ، پايتخت کره شمالي، مذاکرات فشرده‌اي با کيم يونگ چول، رئيس پيشين سازمان اطلاعاتي اين کشور، انجام داد. کيم از افراد نزديک به کيم جونگ اون، زمامدار کره شمالي است.

تعداد بازديد:111 آخرين تغييرات:97/04/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر