چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/قرآن

بررسی حفظ یک ساله قرآن در دستور کار شورای توسعه قرآنی

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

بررسي حفظ يک ساله قرآن در دستور کار شوراي توسعه قرآني

حجت الاسلام حميد محمدي دبير شوراي توسعه فرهنگ قرآني با اعلام اينکه ما نيازمند بررسي دقيق نتايج حفظ تخصصي قران هستيم، گفت: بررسي حفظ تخصصي در دستور کار جلسه شوراي توسعه قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام حميد محمدي دبير شوراي توسعه فرهنگ قرآني در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حفظ تخصصي يکساله گفت : طرح حفظ تخصصي يکساله توسط بعضي از مجريان بصورت موفق اجرا شده است که يکي از آنها موسسه بيت الاحزان بوده است.

وي ادامه داد: در طي سال هاي گذشته از مراکز حفظ تخصصي موسسات بازديد کردم و نتايج فارغ التحصيلان را در آزمون هاي  قرآني ديده ام .

محمدي با تاکيد بر اينکه شخصا به حفظ يکسال  توصيه نميکنم افزود: شخصا توصيه به حفظ يک سال نميکنم چون بنظرم بسيار فشرده و سنگين است و پيشنهادم حفظ قرآن در حداقل دوسال است  اما بعضا موسسات ما توانستند اين کار را بخوبي انجام دهند.

دبير شوراي توسعه فرهنگ قرآني افزود: اگر کارشناسان ملاحظاتي  در اين خصوص دارند بايد ببينند که اشکالات اين طرح در چيست تا در آن زمينه گفتگو کنيم ولي حفظ تخصصي يکساله مي تواند به عنوان يکي از راه کار هاي حفظ تلقي شود ولي براي عموم مردم بيش از دو سال  را توصيه ميکنيم که زندگي آنها تعطيل نشود.

محمدي با تاکيد بر اينکه اين روش براي عموم توصيه نمي شود ادامه داد: بررسي هاي لازم انجام شده و نتايج مثبت بوده است  ولي توصيه عمومي نمي شود اما اگر کسي براي ورود مشتاق باشد مشکلي نخواهد داشت. در واقع کسي که وقت  و ذهن مناسبي دارد  و در آزمون هاي تمهيدي نيز موفق مي شود روش حفظ تخصصي برايش مناسب است.

دبير شوراي توسعه فرهنگ عمومي تصريح کرد: با توجه به اينکه حفظ تخصصي  در دستور کار جلسه شوراي توسعه قرار خواهد گرفت بخش نظارت شوراي توسعه بررسي دقيقي در خصوص اينکه  آيا حفظ يکساله برکاتش بيشتر بوده است يا مضراتش مي تواند مفيد باشد يا خير   انجام خواهد داد.

وي با عنوان اينکه ده سال است که حفظ تخصصي قرآن رايج شده ولي امروزه بشدت  گسترش يافته است اضافه کرد: ما به عنوان يک نهاد سياست گذار و مسئول يکي از موضوعاتي که در شوراي توسعه  دنبال  خواهيم کرد همين بحث حفظ تخصصي قرآن کريم  و آثار مثبت و منفي و آسيب شناسي آن است که بررسي هاي جديدي در آن صورت خواهد گرفت.

تعداد بازديد:138 آخرين تغييرات:97/04/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر