پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

پهپاد ودافون رکورد سرعت را در گینس شکست

با سرعت ۲۴۰ کيلومتر در ساعت؛

پهپاد ودافون رکورد سرعت را در گينس شکست

در جريان برگزاري بيست و پنجمين فستيوال سرعت گود وود در انگليس پهپاد توليد شده توسط شرکت ودافون با رکوردشکني بي سابقه توانست نام خود را در فهرست رکوردهاي گينس ثبت کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از درايو، اين پهپاد که XBlades نام دارد، موفق شد با سرعت ۲۴۰ کيلومتر در ساعت پرواز کند و عنوان سريع ترين پرنده بدون سرنشين کنترل از راه دور را که داراي موتورهاي پره اي است به خود اختصاص دهد.

هدايت اين پهپاد در جريان برگزاري رقابت يادشده بر عهده لوک لنيستر بود که در زمينه به حرکت درآوردن انواع پهپاد شهرت زيادي دارد.

شرکت ودافون که شهرت خود را مديون ارائه خدمات مخابراتي و تلفن همراه است، از مدتي قبل در زمينه توليد انواع پهپاد نيز سرمايه گذاري کرده و قصد دارد در آينده نزديک يک شبکه اينترنت اشيا نيز ايجاد کند که براي مديريت وسايل و ابزار قابل اتصال به اينترنت در نقاط مختلف جهان به کار گرفته خواهدشد.

آن شيهان از مديران ارشد شرکت ودافون در اين مورد گفته است: ثبت رکورد به پرواز درآوردن سريع ترين پهپاد جهان به ما نشان مي دهد که راه اندازي شبکه هاي نسل پنجم تلفن همراه دسترسي به اطلاعات را با چه سرعتي ممکن مي کند. اين فناوري مي تواند در آينده کاربردهاي جديد و هيجان انگيزي پيدا کند.

تعداد بازديد:283 آخرين تغييرات:97/04/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر