سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

جاده های انگلیس خودروهای برقی را شارژ می کنند

در هنگام تردد؛

جاده هاي انگليس خودروهاي برقي را شارژ مي کنند

طرحي جديد در انگليس پيشنهاد شده تا با بودجه ۵۳ ميليون دلاري پدهايي در کف جاده نصب شود. اين پدها خودروهاي الکتريکي را هنگام تردد شارژ مي کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ديلي ميل، خودروهاي الکتريکي به زودي مي توانند هنگام تردد در جاده به طور بي سيم شارژ شوند. اين بخشي از يک پروژه پيشنهادي دولتي با بودجه ۵۳ ميليون دلار است.

در اين طرح پدهاي شارژي در جاده تعبيه مي شود که مي توانند الکتريسيته را به زير خودرو منتقل و در نتيجه به سطح شارژ آن بيفزايند.

روش گفته شده مشابه شيوه اي است که در خودروهاي اسباب بازي Scalextric  به کار مي رود.  يک صفحه تماس فلزي زير اين اسباب بازي ها نصب مي شود  که برق را از مسير به خودرو منتقل مي کند.

 مزيت اين طرح بي سيم آن است که که نيازمند هيچ گونه تماس فيزيکي ميان خودرو و سطح جاده نيست.  

 البته اين نخستين باري نيست که چنين طرحي در شهرهاي مختلف جهان پيشنهاد مي شود. اين پيشنهاد به عنوان بخشي از استراتژي وزارت حمل ونقل ارائه شده تا فناوري عدم انتشار گازهاي گلخانه اي را ترويج کند.

 طبق اين طرح نقاطي براي شارژ بي سيم خودرو در کنار جاده،  پارکنيگ ها، ايستگاه هاي خدماتي و حتي زير جاده ها ساخته مي شود.

 مقامات دولتي همچنين معتقدند خانه ها و دفاتر جديد بايد همراه شارژرهاي الکتريکي ساخته شوند.

 ديويد مارتل يکي از  مديران شرکت هاي شارژ الکتريکي خودرو در اين باره مي گويد: شارژ بي سيم سبب مي شود استفاده از خودروي برقي تا  حدممکن شبيه خودروهاي بنزيني شود. اما ديگر نيازي به توقف در پمپ بنزين ها نيست.

شارژرهاي بي سيم به وسيله فرايندي به نام القاي الکترومغناطيسي فعال مي شود. پدي در زمين جريان الکتريسيته را از طريق يک سيم پيچ منتقل مي کند تا يک حوزه مغناطيسي ايجاد شود. اين حوزه الکتريسيته را به رسيوري منتقل مي  کند که زير خودرو تعبيه شده است.

تعداد بازديد:355 آخرين تغييرات:97/04/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر