چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دولت باید در حوزه انرژی در استان سرمایه گذاری کند

استاندار سيستان و بلوچستان:

دولت بايد در حوزه انرژي در استان سرمايه گذاري کند

زاهدان استاندار سيستان و بلوچستان گفت: از آنجائيکه تاکنون بخش خصوصي در حوزه انرژي در استان سرمايه گذاري نکرده است، بايد رويکرد و راهبرد دولت سرمايه گذاري در اين حوزه باشد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، سيد دانيال محبي اظهار داشت: اين استان داراي کمبود توليد انرژي است که بايد بر اساس ظرفيت هايي که استان در حوزه تامين انرژي دارد، مورد توجه بيشتري قرار گيرد.

وي بيان کرد: سيستان و بلوچستان به لحاظ برخورداري از ميزان بالاي تابش خورشيد و وزش باد از ظرفيت خوبي براي سرمايه گذاري در حوزه انرژي هاي نو و تجديد پذير برخوردار است.

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: به دليل تداوم خشکسالي و ميزان اندک بارندگي، ١٠٠ درصد استان دچار خشکسالي است و دماي بالاي هوا، تابش شديد نور خورشيد و وزش طوفان هاي مستمر باعث افزايش ميزان تبخير منابع آبي استان و سبب شوري، طعم و بوي بد آب شده است.

محبي با بيان اينکه رهبر معظم انقلاب و دولت دغدغه و توجه زيادي به سيستان و بلوچستان دارند، افزود: با همين نگاه موجود، سطح تعرفه پرداخت بهاء برق در شمال استان براي ٦ ماه در سال کاهش يافته است که به دليل گرمسيري بودن استان و شرايط بد آب و هوايي خواستار افزايش زمان تعرفه اين تخفيف بها هستيم.

وي در پايان ايجاد تسهيلات لازم در توسعه زمينه براي بهره برداري از منابع تجديد پذير درسيستان و بلوچستان و رفع کمبود و همچنين صادرات انرژي به کشورهاي همسايه استان را مورد تاکيد قرار داد.

تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:97/04/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر