دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/مقالات

دهه کرامت زمینه ساز آشنایی مردم با سبک زندگی امام ر ضا (ع) است

آيت الله حميدي:

دهه کرامت زمينه ساز آشنايي مردم با سبک زندگي امام ر ضا (ع) است

استاد درس خارج فقه گفت: دهه کرامت زمينه ساز آشنايي بيشتر ايرانيان و مردم ساير کشورها با سبک زندگي، سيره و آموزه هاي حضرت امام رضا(ع) شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، نشست ائمه جماعات مساجد شهر تهران و  جامعه روحانيت مبارز شرق تهران، با حضور آيت الله سيدهاشم حميدي، نماينده ولي فقيه و مراجع معظم تقليد، و با جمعي از علما و طلاب در مسجد انصارالحسين(ع) برگزار شد.

آيت الله سيد هاشم حميدي، نماينده مجلس شوراي اسلامي در دوره هاي اول و دوم و استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علميه، در اين نشست، سخنراني کرد که بخشي از آن را در ادامه مي خوانيد؛

دهه کرامت ابتکار جالب برخي دستگاه هاي فرهنگي در تغيير اين تصور نادرست است که «تشيع» صرفا مذهب گريه و سوگواري است. دهه هاي کرامت و «ولايت و امامت» موجب افزايش نشاط معنوي و شادي پايدار و عاقلانه و مطابق با آموزه هاي قرآن و عترت(ع) در کشور شده است.

دهه کرامت زمينه ساز آشنايي بيشتر ايرانيان و مردم ساير کشورها با سبک زندگي، سيره و آموزه هاي حضرت امام رضا(ع) شده است بنابراين ائمه جماعات مساجد و مبلغان و خطبا اهميت اين دهه را براي مردم تبيين کنند.

دشمنان به ويژه استکبار جهاني به رهبري آمريکاي جنايت پيشه تلاش دارند از طرق مختلف از جمله افزايش تحريم هاي اقتصادي و افزايش فساد و مفاسد اخلاقي در کشور، مردم را نسبت به آينده و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بدبين کند.

کشورمان تحت توجهات حضرت ولي عصر(عج)، تدابير حکيمانه مقام معظم رهبري، ايستادگي مردم ولايت مدار و بيداري روحانيون و حوزه هاي علميه، و بيداري نيروهاي مسلح و فرهنگي اعم از ارتش، بسيج و سپاه از مشکلات اقتصادي پيش رو به سلامت عبور خواهد کرد.

علما و مبلغان دين بايد بصيرت سياسي و تقوي جمعي مردم را ارتقا دهند و حتي براي يک لحظه نيز از مبارزه با دشمنان دست برندارند. حضرت امام خميني(ره) فرمودند اگر در برابر دشمن، کوتاه بياييد و يک گام عقب نشيني کنيد، حتما دشمن چندين گام پيشروي مي کند.

استغفار و توبه واقعي بنابر کلام حضرت اميرالمومنين(ع) چند مرحله دارد؛ اول اينکه از رفتار گذشته خود پشيمان شود. ثانيا، قصد ترک گذشته کند. ثالثا، اگر به کسي بدي کرده، آن را جبران کند. رابعا از لذت گناه نيز توبه کند. خامسا، قصد کند ديگر آن گناه را انجام ندهد.

تعداد بازديد:552 آخرين تغييرات:97/04/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر