پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/خانواده

بیش از ۴۸ درصد کاربران اینترنت در کشور زنان هستند

وزير ارتباطات:

بيش از ۴۸ درصد کاربران اينترنت در کشور زنان هستند

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه ۴۸ درصد کاربران اينترنت در ايران زنان هستند، گفت: زنان ۴۵ درصد استفاده کنندگان از تلفن همراه را تشکيل مي دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذري جهرمي در همايش نقش ارتباطات و فناوري اطلاعات در توانمندسازي زنان افزود: در تحولات تاريخي کمتر اتفاق مهمي را مي توان يافت که زنان نقش اساسي در آن نداشته باشند. بانوان همواره کليد حل مسايل بشري بوده اند.

وي ادامه داد: طيف وسيعي از کارآفرينان و سياستمداران در سطح جهان را زنان تشکيل مي دهند و نمي توان نقش زنان را ناديده گرفت زيرا بانوان رهبران دلسوز جامعه هستند.

وزير ارتباطات با بيان اينکه در وزارت ارتباطان ۱۰ زن به عنوان مديران ارشد برگزيده شده اند، تاکيد کرد: در دنياي امروز نمي شود يک موتوره مسير توسعه را پيمود. اميدواريم تعداد مديران زن در وزارت ارتباطات بيشتر شود.

آذري جهرمي خاطرنشان کرد: عدالت جنسيتي مساله اي براي همه انسانهاست و تقسيم بندي جامعه به مرد و زن جايگاهي ندارد. مسئوليت همگاني ما است که در اين راستا تلاش کنيم و فناوري Ict 

اين ظرفيت را فراهم کرده است تا زمان در سرتاسر دنيا از طريق شبکه هاي اجتماعي به همدلي و تعامل مشغول شوند.

وي با اشاره به اينکهامشارکت عمومي بانوان در روند اطلاع رساني و رسانه سبب رفع آسيبهاي اجتماعي بسياري مي شود، گفت: حضور بانوان يک فرصت است نه تهديد. براي توسعه پايدار بانوان به عنوان کليد حل مسايل فرهنگي و اجتماعي مطرح هستند.

آذري جهرمي افزود: توانمندسازي بانوان نبايد فقط يک شعار باشد بلکه بايد به يک حقيقت زنده تبديل شود.

وزير ارتباطات با بيان اينکه مساله بانوان از مساله خانواده جدا نيست، تاکيد کرد: نمي توان فضاي تربيت نسل آينده را فداي توسعه کرد.

وي ادامه داد: در ايران بيش لز ۴۵ درصد استفاده کنندگان از تلفن همراه و ۴۸ درصد کاربران اينترنت زنان هستند. همچنين ۲۳ درصد توسعه دهندگان اپليکيشن هاي موبايلي را زنان به خود اختصاص داده اند.

آذري جهرمي افزود: امروز در ايران بسياري از روستاها و مناطق دورافتاده تحت پوشش اينترنت پر سرعت قرار گرفته اند و طرحهاي گسترده کارآفريني مثل طرح نوآفرين و تکاپو در وزارت ارتباطات در حال پيگيري است.

تعداد بازديد:192 آخرين تغييرات:97/05/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر