یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دو هزار کلاس حفظ جزء ۳۰ قرآن در کانون‌های مساجد برگزار می شود

در راستاي طرح قرآني بشارت ۱۴۵۲؛

دو هزار کلاس حفظ جزء ۳۰ قرآن در کانون‌هاي مساجد برگزار مي شود

در راستاي طرح قرآني «بشارت ۱۴۵۲»، ۲۰۰۰ کلاس حفظ و مفاهيم جزء ۳۰ قرآن کريم در کانون‌هاي فرهنگي مساجدبرگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، رضا حسينعلي پور، مسئول قرآن و عترت ستاد هماهنگي و نظارت بر کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور از برگزاري دو هزار کلاس حفظ و مفاهيم جزء سي قرآن با همت اين کانون‌ها خبر داد و گفت: ستاد عالي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد، از ۱۱ سال پيش همراه طرح قرآني بشارت بوده و امسال نيز با تمام توان در اين طرح مشارکت خواهد داشت.

وي افزود: از ميان ۲۴ هزار و ۵۰۴ کانون در سراسر کشور، حدود دو هزار کانون فرهنگي اين طرح را در ايام تابستان اجرا خواهند کرد.

حسينعلي پور از جوانان و نوجوانان به عنوان مخاطبين اصلي اين کلاس‌ها ياد و تصريح کرد: در فاز اول طرح بشارت ۱۴۵۲، در تابستان و اوقات فراغت تابستانه، مباحث حفظ و مفاهيم جزء ۳۰ قرآن کريم، از سوره ناس تا زلزال آموزش داده خواهد شد.

وي در ادامه تصريح کرد: اين طرح و مشارکت ستاد عالي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد با طرح بشارت ۱۴۵۲، پاييز و زمستان ۹۷ نيز ادامه خواهد داشت و پيش‌بيني ما اين است که حدود ۳۰ هزار نفر در اين طرح مشارکت داشته باشند.

مسئول قرآن و عترت ستاد هماهنگي و نظارت بر کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد در پايان گفت: نام هر کدام از اين افراد با کد ملي ثبت نام مي‌شود تا حافظ يک جزء از قرآن شوند. همچنين در کنار حفظ قرآن، تدبر در مفاهيم و ترجمه قرآن هم به افراد آموخته مي‌شود.

تعداد بازديد:177 آخرين تغييرات:97/05/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر